The Pedal Movie - kostki gitarowe trafiają do filmu

05.05.2021  | Paweł Pruski
The Pedal Movie - kostki gitarowe trafiają do filmu

2 godziny i 23 minuty o efektach gitarowych. Choć poprzednie zdanie nie brzmi zachęcająco, mamy do czynienia z porywającą historią, fragmentem współczesnej technologii muzycznej.

Ewolucja efektów gitarowych jest niezwykle pasjonującą historią. Pokazuje m.in. jak niewielkie manufaktury potrafią odegrać ogromną rolę na cały przemysł muzyczny. Jak wymyślony w domowym zaciszu efekt potrafi zrewolucjonizować brzmienie całego gatunku muzycznego. Po seriach publikacji książkowych (np. Pedal Crush) efekty gitarowe stały się właśnie głównym bohaterem filmu zrealizowanego przy współpracy z Reverb.com. Na pierwszy rzut oka można pomyśleć, że ponad dwugodzinny film podejmujący powyższą tematykę nie będzie porywający. Nic bardziej mylnego. Oprócz efektów, poznajemy ich historię, a przede wszystkim twórców. Film ukazuje ogromny postęp jaki dokonał się  w latach 80 (dzięki efektom cyfrowym i masowej produkcji) i często jako przeciwwagę stawia efekty butikowe. Objaśnia manufakturowy zwrot oraz technologię powstającą czasami w niewielkich pracowniach, gdzie każdy egzemplarz jest prawdziwym, małym dziełem sztuki. 

Produkcja jest ciekawa nie tylko dla gitarzystów, ale fanów technologii muzycznej. Jeśli interesuje Was to, co kryje się po drugiej stronie lustra, kim są ludzie tworzący efekty gitarowe - polecamy. The Pedal Movie jest już dostępny do wypożyczenia lub kupienia. Aby uzyskać więcej informacji, należy odwiedzić stronę Reverb.com

Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT