XAOC Devices Moskwa II

03.06.2021  | Paweł Pruski
XAOC Devices Moskwa II

Druga wersja modułu Moskwa to kompaktowy, bogaty w funkcje sekwencer z zaprogramowaną pamięcią oraz różnymi wzorcami wyzwalania kroków.

Właśnie minęło dziesięć lat od pierwszego modułu XAOC Devices i ta rocznica połączona została z premierą sekwencera Moskwa II. Po 10 latach od premiery pojawiła się druga wersja jednego z bardziej rozpoznawalnych sekwencerów w formacie Eurorack. Podobnie jak w przypadku pierwszej wersji, Moskwa II czerpie inspirację z klasycznych analogowych sekwencerów i znacznie rozszerza ich funkcjonalność.  

Rdzeniem modułu jest 8-stopniowy sekwencer CV i równoległy 8-stopniowy sekwencer bramki / wyzwalacza. Oprócz tych podstawowych funkcji Moskwa II oferuje bardziej unikalne, zaawansowane funkcje, takie jak osiem niezależnych programowalnych generatorów wzorców bramek / wyzwalaczy (po jednym na każdy krok sekwencji). W praktyce można  traktować je jak sekwencery w sekwencerze, oferującym kolejne osiem mikrokroków dla każdego głównego kroku sekwencji. Pozwala to na zaprogramowanie złożonych wzorów rytmicznych.

Moskwa II zawiera dwie niezależne sekcje randomizacji, które dają użytkownikowi zaawansowaną kontrolę, pozwalając na kreatywne lokowanie prawdopodobieństwa. Moskwa II może przechowywać osiem presetów do załadowania w dowolnym momencie. W rezultacie, wspomniane funkcje pozwalają generować sekwencje znacznie dłuższe i znacznie bardziej złożone niż te wytwarzane przez tradycyjne 8-krokowe sekwencery.

W porównaniu do pierwszej Moskwy otrzymaliśmy m.in.: przycisk transportu do ręcznego uruchamiania/zatrzymywania sekwencji, sterowanie zakresem wyjścia CV oraz kwantyzator. Moduł posiada również ekspander (Ostankino II), który dodaje wejścia CV dla wielu funkcji sekwencera.

Ceny:
Moskwa II: 350 EUR
Ostankino II: 160 EUR

Więcej informacji TUTAJ

Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT