Pathways - nowy syntezator od Dillon Bastan

14.06.2021  | Paweł Pruski
Pathways - nowy syntezator od Dillon Bastan

Syntezator granularny w formacie Max for Live, który pozwala na wiele kreatywnych, niespotykanych nigdzie indziej przekształceń dźwięków.

Dillon Bastan jest jednym z najbardziej uznanych twórców instrumentów oraz efektów w formacie Max for Live. Posiadaczom Abletona w wersji 11 jest znany głównie z pakietu “Inspired by Nature”. Jest to zbiór fantastycznych narzędzi pozwalających zaprzęgnąć w proces tworzenia dźwięku - grawitację, masę, czy siły odśrodkowe. Oprócz wspomnianego pakietu Bastan publikuje całe mnóstwo darmowych narzędzi, które rozszerzają możliwości Abletona. Najnowsze dzieło, Pathways jest połączeniem syntezy granularnej oraz spektrogramu. 

Pathways pozwala na wycinaniu wybranych częstotliwości pasma i tworzenia w ich obrębie struktur granularnych. W praktyce oznacza to, że po umieszczeniu wybranej próbki dźwiękowej (format wav) za pomocą różnych “pisaków” możemy określić miejsca w których dokonywany będzie proces granulacji. Oprócz różnych kształtów do dyspozycji mamy całe mnóstwo parametrów. Możemy określać ilość głosów, tempo, transpozycje, skalę, czy też losowość. W rezultacie możemy tworzyć, pady, sekwencje, czy eksperymentalne brzmienia, które są niedostępne dla innych typów syntezatorów. Do uruchomienia instrumentu niezbędne jest posiadania Abletona w wersji 10/11.

Więcej informacji TUTAJ
Cena: 10 $

Star icon
Produkty miesiąca
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT