CKiF im. Billy’ego Wildera z instalacją od Audio Plus

09.07.2021 
CKiF im. Billy’ego Wildera z instalacją od Audio Plus

W Suchej Beskidzkiej otwarto Centrum Kultury i Filmu imienia słynnego reżysera Billy’ego Wildera. Obiekt wyposażono w system audiowizualny składający się z urządzeń takich firm jak m.in. Electro-Voice, Dynacord, Mipro, dostarczony i uruchomiony przez firmę Audio Plus.

Billy Wilder (Bulwar Zachodzącego Słońca, Pół żartem, pół serio, Garsoniera) urodził się w 1906 roku w Suchej Beskidzkiej (choć jako miejsce swojego urodzenia podawał Wiedeń), a nowo wybudowane Centrum Kultury i Filmu jest ukoronowaniem wysiłków władz Suchej o uhonorowanie jej słynnego obywatela. Instytucja została uruchomiona pod koniec marca 2021 roku.

W budynku o powierzchni ok. 3,5 tys. mkw. znajduje się sala kinowo-widowiskowa na 300 osób, sale zajęć, biblioteka z czytelnią, sale chóru oraz pomieszczenia konferencyjne. Cały obiekt został połączony cyfrowo w zintegrowaną sieć, której projektantem, dostawcą i instalatorem była firma Audio Plus. Nagłośnienie sali widowiskowej oparte zostało na rozwiązaniach z grupy Bosch. Widownię nagłośniono dwoma gronami złożonymi z 3 zestawów Electro-Voice EVA każde, które uzupełniono zestawami niskotonowymi EKX, zamontowanymi w proscenium (4 sztuki). Frontfill oraz dźwięk efektowy realizowany jest za pomocą zestawów EVU (łącznie 16 sztuk). Za wzmocnienie całego systemu odpowiadają końcówki mocy Dynacord IPX, zaś jako monitory sceniczne pracuje 8 zestawów aktywnych Electro-Voice ZLX.

Nagłośnienie kinowe, uzupełnione procesorem dźwiękowym Dolby, opiera się na marce Electro-Voice (trzy zaekranowe zestawy głośnikowe). Jako nagłośnienie surround pracują zestawy efektowe Electro-Voice EVU, zainstalowane na stałe. Ponadto sala została wyposażona w system cyfrowej prezentacji obrazu z dotykowym sterowaniem z tabletu. System inspicjencki oparto na urządzeniach marki RTS, z matrycą RTS ODIN oraz pulpitami sterującymi: głównym, w gabinecie dyrekcji, garderobach, pomieszczeniach reżyserów nagłośnienia i oświetlenia, kabinie kinooperatora oraz w mobilnym stojaku inspicjenta. Uzupełnieniem jest 28 ściennych i sufitowych komunikacyjnych zestawów głośnikowych, dzwonki, kamera podglądu akcji scenicznej oraz automatycznie uruchamiane transparenty CISZA.

Zastosowane mikrofonowe systemy bezprzewodowe są produktami Mipro, a mikrofony przewodowe to Electro-Voice. Ciekawym dopełnieniem instalacji audio-wideo jest system informacji wizualnej Digital Signage. To kilka ekranów LCD, zlokalizowanych w holu przy wejściu do budynku oraz w bibliotece. W całym obiekcie funkcjonuje system wsparcia niedosłyszących, oparty na urządzeniach serii Roger marki Phonak.

www.audioplus.pl

Star icon
Produkty miesiąca
Antelope Zen Go Synergy Core - interfejs audio
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó