HeadRush prezentuje MX5!

17.08.2021 
HeadRush prezentuje MX5!

MX5 wyposażony jest w 4-calowy kolorowy wyświetlacz dotykowy i potężny wielordzeniowy procesor. Oferuje uderzająco realistyczne symulacje wzmacniaczy i wysokiej klasy efekty gitarowe. Wszystko to w wytrzymałej obudowie z wieloma wejściami i wyjściami oraz pedałem ekspresji.

Dzięki potężnej technologii generowania brzmienia i 4-calowemu kolorowemu wyświetlaczowi dotykowemu o wysokiej rozdzielczości MX5 dostarcza ogromną gamę klasycznych vintage’owych, nowoczesnych i ekskluzywnych modeli wzmacniaczy i efektów, jak również możliwość załadowania praktycznie nieograniczonej liczby własnych plików z odpowiedzią impulsową (IR). MX5 posiada również looper z funkcją zapisu i ładowania pętli, studyjnej jakości interfejs audio USB dla usprawnienia nagrywania i reampingu oraz wbudowany pedał ekspresji z intuicyjnym trybem edycji bez użycia rąk (hands-free).

Sercem nowego MX5 jest 4-calowy wyświetlacz dotykowy, umożliwiający gitarzystom dotykanie, przesuwanie oraz przeciąganie i upuszczanie poszczególnych elementów, aby tworzyć i edytować swoje brzmienia w superszybki i intuicyjny sposób. Duży wyświetlacz daje także bardzo wyraźny obraz podczas występów na żywo – szczególnie przy korzystaniu z wbudowanego loopera lub wprowadzaniu drobnych zmian w brzmieniu z wykorzystaniem trybu „Hands-Free”, przy pomocy wbudowanego pedału ekspresji.


Bez względu na to, czy szukasz klasycznego, ciepłego wzmacniacza vintage z naturalnym lampowym przesterem, szerokiego, ambientowego, niekończącego się delaya z syntezatorowymi alikwotami, czy najcięższego z najcięższych brzmień, HeadRush MX5 sobie z tym poradzi! MX5 oferuje niesamowicie zróżnicowaną bibliotekę 50 modeli wzmacniaczy gitarowych i basowych, 15 modeli kolumn głośnikowych z 10 emulacjami mikrofonów, 300 odpowiedzi impulsowych i 66 modeli wysokiej klasy efektów. Są one doskonałymi symulacjami najbardziej pożądanego sprzętu vintage i nowoczesnego, stworzonymi z niezrównaną dokładnością i charakteryzują się autentyczną reakcją dynamiczną. Biblioteka HeadRush będzie nadal rozbudowywana dzięki regularnym aktualizacjom oprogramowania sprzętowego, w ramach którego będą dodawane nowe modele i funkcje, w oparciu o prośby i opinie użytkowników.

Zbudowany z wykorzystaniem pełnej mocy flagowych produktów HeadRusha, MX5 daje gitarzystom ogromny poziom elastyczności w kształtowaniu swoich wymarzonych brzmień. Gitarzyści mogą z łatwością tworzyć wymarzone zestawy składające się z 9 indywidualnych efektów wraz z 2 modelami wzmacniaczy i 2 modelami kolumn w jednym presecie. Dodatkowo MX5 posiada funkcję płynnego przełączania presetów bez przerywania dźwięku, z wybrzmiewaniem ogona reverbu i delaya, dzięki czemu gitarzyści mogą przełączać się pomiędzy czystymi i przesterowanymi brzmieniami bez żadnych przerw dźwięku podczas występu.

Wytrzymała i kompaktowa konstrukcja MX5 posiada 3 przyciski nożne wyposażone w indywidualne diody LED RGB, pedał ekspresji (z regulacją oporu i wbudowanym przełącznikiem pod spodem) oraz bogaty zestaw wejść i wyjść na tylnym panelu. Obejmuje on wejście gitarowe 1/4″, parę stereo wyjść symetrycznych 1/4″, wejście aux 1/8″, wyjście słuchawkowe 1/8″, wejście/wyjście MIDI oraz pętlę efektów stereo 1/4″. Stereofoniczna pętla efektów może być wykorzystana do integracji zewnętrznych efektów i umieszczenia ich w dowolnym miejscu łańcucha sygnałowego MX5, jak również umożliwia podłączenie MX5 do tradycyjnych wzmacniaczy gitarowych i basowych z wykorzystaniem metody czterech kabli. Jest też port USB, który może być użyty do nagrywania lub reampingu w jakości studyjnej (do 24-bit 96kHz), transferu presetów i pętli oraz łatwej aktualizacji funkcji MX5, gdy HeadRush wypuści nową aktualizację.

Główne cechy MX5:

* Wielordzeniowy procesor z potężną technologią modelowania wzmacniaczy i efektów,
* 4-calowy dotykowy ekran o wysokiej rozdzielczości z intuicyjnym dla gitarzystów interfejsem użytkownika,
* Wszechstronna biblioteka realistycznych i responsywnych modeli wzmacniaczy, kolumn, mikrofonów i efektów,
* Ładowanie praktycznie nieograniczonej liczby własnych plików odpowiedzi impulsowych (IR),
* Płynne, bezzwłoczne przełączanie presetów z wybrzmiewaniem pogłosu/delaya po zmianie presetu (spill over),
* Tryb edycji hands-free do szybkiej edycji parametrów podczas gry,
* Wysokiej klasy Looper z funkcją zapisywania i ładowania pętli,
* Wbudowany pedał ekspresji z przełącznikiem i regulacją oporu,
* Stereofoniczna pętla efektów do podłączenia zewnętrznych efektów lub połączenia ze wzmacniaczami gitarowymi/basowymi metodą 4 kabli,
* Wbudowany studyjnej jakości interfejs audio USB do nagrywania i reampingu

Star icon
Produkty miesiąca
Antelope Zen Go Synergy Core - interfejs audio
DNA PODCAST 700 – zestaw z mikrofonem pojemnościowym USB
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT