Aktualizacja konsolet Soundcraft serii Vix00 i Vix000

18.08.2021 
Aktualizacja konsolet Soundcraft serii Vix00 i Vix000

Do pobrania są nowe aktualizacje oprogramowania pokładowego dla cyfrowych konsolet serii Vi. Nowa wersja oprogramowania V6.4.3.328 dla wszystkich konsolet Vi1000, Vi2000, Vi3000, Vi5000, Vi7000 oraz Vi200, Vi400 i Vi600 jest już dostępna na stronie internetowej Soundcraft.

Ta wersja zawiera kilka znaczących nowych funkcji wraz z dodatkowymi poprawkami błędów i ulepszeniami. Zostały one podsumowane poniżej, a pełne szczegóły można znaleźć w dokumencie „Vi V6.4.3 Software User Guide”, dostępnym na stronie internetowej producenta. W celu zapewnienia maksymalnej stabilności i zapewnienia pełnej funkcjonalności, zalecamy zainstalowanie tej wersji oprogramowania we wszystkich konsoletach Soundcraft Vix00 i Vix000.

Nowe funkcje:
 
•    Tie Lines posiadają teraz nową funkcję „Isolate ALL”, umożliwiającą zatrzymanie ustawień routingu sygnałów i nazw podczas przywoływania innych projektów (Shows). Funkcja działa w połączeniu
z istniejącymi ustawieniami „Load ISO with Show”.
•    Izolacja masterów VCA: indywidualne ustawienia dla masterów VCA pozwalają na izolowanie nazw, parametrów Fader/mute i masterów Aux VCA. Funkcja umożliwia dokładniejszą kontrolę nad przywoływaniem tych ustawień globalnie w zapisanych scenach przy wykorzystaniu przycisku ISO nad tłumikiem mastera VCA. Nowe opcje wyboru dostępne na ekranie dotykowym, pozwalają na wstępne wybranie funkcji przycisku ISO w każdej szynie VCA. Wyświetlacz każdej szyny VCA wskazuje, czy wybrana została opcja pełnej lub częściowej izolacji parametrów szyny VCA.
•    VCA Scope: podobnie jak w przypadku funkcji izolacji, opcje „VCA Channel Scope” i „Apply Changes” również mają możliwość indywidualnych ustawień izolacji nazwy, parametrów Fader/mute i masterów Aux VCA w każdej szynie VCA. Najważniejszą korzyścią jest możliwość aktualizacji nazw VCA i pozycji tłumików Aux VCA w wielu scenach, co nie było możliwe we wcześniejszym oprogramowaniu.

Poprawki błędów / Ulepszenia:
 
•    Odbiorniki SHURE® ULXD4™ REV2 oraz odbiorniki ULXD4 i QLXD4™ z nowymi pasmami częstotliwości (DCIDs), są teraz obsługiwane w ustawieniach Wireless Mic Monitoring (VM2) konsolet. Rozwiązano problem polegający na tym, że odbiorniki te nie pojawiały się na liście dostępnych urządzeń w ustawieniach konsolet, mimo że były widoczne w sieci i były wykrywane przez program SHURE Wireless Workbench™.
•    Przywoływanie projektu (Show) przygotowanego na większej konsolecie Vi, mogło powodować
w konsoletach Vi1000 wyświetlanie korektora graficznego GEQ w trybie „Large”
z niewystarczającą liczbą tłumików do kontroli wszystkich pasm. Tryb „Small” dla korektora GEQ jest teraz automatycznie wybierany dla wszystkich projektów przywoływanych w konsoletach Vi1000.
•    W trybie Aux VCA, przycisk ISO w szynach VCA nie chronił przed zmianą ustawień Aux send On/Off podczas przywoływania scen.

Uwaga - konsolety Soundcraft Vi1, Vi2, Vi4 i Vi6

Należy pamiętać, że cyfrowe konsolety Soundcraft Vi1, Vi2, Vi4 i Vi6 korzystają z oprogramowania w wersji 4.9.x, dlatego aktualizacja oprogramowania V6.4.3.328 nie może być instalowana w tych konsoletach.
W chwili obecnej nie są planowane żadne aktualizacje oprogramowania V4.9.x, działającego w tych konsolach. Aktualna wersja oprogramowania dla konsolet Soundcraft Vi1, Vi2, Vi4 i Vi6 to V4.9.2.306b.

Edytor Offline
 
Dostępna jest również zaktualizowana wersja edytora Virtual Vi Offline, zawierająca powyższe funkcje
i poprawki błędów, umożliwiająca wstępne przygotowanie projektów (Show) dla konsolet Soundcraft Vix00 oraz Vix000.

Kompatybilność projektów (Show)
 
W tej wersji nie ma problemów ze zgodnością plików z projektami (Show), ale należy zapoznać się
z treścią dokumentu „Vi V6.4.3 Software User Guide”, aby uzyskać informacje na temat dwóch punktów, na które należy zwrócić szczególną uwagę.

Aplikacja ViSi Remote dla iPada
 
W tym wydaniu nie ma żadnych zmian w aplikacji ViSi Remote.

Gdzie można pobrać aktualizację oprogramowania
 
Pliki do pobrania są już dostępne ze strony internetowej www.soundcraft.com
 
•    W zakładce „Products” i wybraniu z menu konsolet Vi1000, Vi2000, Vi3000, Vi5000, Vi7000 oraz Vi400 i Vi600 CPU Upgrade. Przewiń stronę w dół do sekcji "Downloads" i wyszukaj pozycję "Software Updaters".
•    W zakładce „Support” i menu „Software” przewiń bezpośrednio do linków do plików aktualizacji 6.4.3.328

Instrukcja aktualizacji
 
Proszę pobrać i uważnie przeczytać instrukcję aktualizacji oprogramowania oraz postępować zgodnie z kolejnymi krokami procedury aktualizacji.
 
W przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów z aktualizacją można kontaktować się z działem obsługi klienta firmy Soundcraft pod adresem HProTechSupportEMEA@harman.com lub biuro@essaudio.pl
 
 

Star icon
Produkty miesiąca
Antelope Zen Go Synergy Core - interfejs audio
DNA PODCAST 700 – zestaw z mikrofonem pojemnościowym USB
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT