Hans Zimmer - Moim instrumentem jest komputer!

29.08.2021 
Hans Zimmer - Moim instrumentem jest komputer!

Wielokrotnie nagradzany kompozytor i producent Hans Zimmer mówi o swoim procesie samplingu, oraz zdradza dlaczego nie trzeba nagrywać całej orkiestry, aby uzyskać monumentalne brzmienie. O tym wszystkim i wielu innych rzeczach powiedział w nowym materiale z serii "Mix with the Masters".

- Komputer jest instrumentem muzycznym i aby w pełni go opanować potrzeba dokładnie tyle samo czasu ile spędza się na nauce gry na pianinie, czy skrzypcach - mówi Hans Zimmer, który w nowym materiale wideo opowiada o swoim podejściu do samplingu i tłumaczy dlaczego powinniśmy jeszcze raz przeanalizować całą koncepcje orkiestry.

Zimmer twierdzi, że jego doświadczenie pracy z samplerami i sekwencerami doprowadziło do tworzenia swoich własnych sampli - Zacząłem to robić w 1994 roku. Wówczas nie chodziło jednak o to, aby moja muzyka brzmiała lepiej. Przede wszystkim nie miałem już siły żeby siedzieć całymi dniami i słuchać g*wnianych dźwięków! - Zimmer zebrał swoich ulubionych muzyków z Londynu i zapytał czy może ich samplować. Pamiętajmy, że wtedy dużo bardziej niż dzisiaj tradycyjni muzycy widzieli osoby pracujące na samplach niemal jak wrogów.

- Jeśli mi pozwolicie będę Was samplował i dzięki temu reżyserzy filmów chętniej sięgać będą po muzykę orkiestrową, a więc finalnie będziecie mieli więcej pracy. Wiedziałem, że przygotuje to w taki sposób, że reżyserzy pomyślą "orkiestra jest naprawdę cool", a wówczas raczej nikt tak nie mówił - wspomina Zimmer.

Więcej ciekawych wypowiedzi znajdziecie w filmie wklejonym poniżej.

Star icon
Produkty miesiąca
Antelope Zen Go Synergy Core - interfejs audio
DNA PODCAST 700 – zestaw z mikrofonem pojemnościowym USB
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT