Niimbus US 5 / US 5 PRO - wzmacniacze słuchawkowe klasy referencynej

30.08.2021 
Niimbus US 5 / US 5 PRO - wzmacniacze słuchawkowe klasy referencynej

Marka Niimbus, uznany producent najwyższej klasy amplifikacji do słuchawek wprowadza w miejsce uznanych wzmacniaczy US 4 i US PRO dwa nowe, znacznie udoskonalone modele. US 5 i US 5 PRO, bo o nich mowa, to najnowsze produkty niemieckiej marki adresowane do wszystkich tych, którzy oczekują absolutnie najlepszego. I to zarówno pod względem jakości brzmienia, jak i także precyzji wykonania oraz zastosowanych rozwiązań oraz technologii.

Nimbus US 5 i US 5 Pro to nowoczesne konstrukcje oferujące potężną moc połączoną z najwyższej próby przejrzystością toru audio w taki sposób, aby zapewnić perfekcyjne napędzenie praktycznie każdych słuchawek na rynku, niezależnie od tego, czy będą to modele dynamiczne czy też najbardziej wymagające konstrukcje planarne. Bo każde z nich nowe wzmacniacze marki Niimbus wysterują ze sporym zapasem mocy i będą w stanie kontrolować bez najmniejszych problemów, oferując przy tym brzmienie na najwyższym poziomie.

Jednocześnie, co niezwykle istotne, oba nowe wzmacniacze oferują pełną funkcjonalność przedwzmacniacza, wraz z regulacją głośności. W modelu US 5 PRO regulacja ta oparta jest o najwyższej klasy precyzyjną i transparentną brzmieniowo drabinkę rezystorową sterowaną specjalnymi przekaźnikami i posiadającą aż 256 kroków regulacji.

W pełni zbalansowany wzmacniacz słuchawkowy wraz z przedwzmacniaczem i zdalnym sterowaniem Niimbus US 5 i US 5 PRO to doskonałe zbalansowane wzmacniacze słuchawkowe o ogromnej mocy, oraz niezwykłej transparentności sonicznej. A jednocześnie oba modele posiadają też rozbudowany przedwzmacniacz, który de facto może pełnić rolę pełnoprawnego centrum każdego systemu audio najwyższej klasy. Do wyboru mamy trzy wejścia, w tym jedno zbalansowane oraz dwa wyjścia, zarówno symetryczne na gniazdach XLR, jak i RCA. Zyskujemy dzięki temu niezwykłą uniwersalność w zakresie możliwości połączeniowych. Bo możemy przykładowo do wejść zbalansowanych podłączyć przetwornik cyfrowo-analogowy, a do innego zaś – tor gramofonowy. Wyjścia możemy podłączyć zarówno do aktywnych monitorów, jak i wzmacniacza czy też końcówki mocy, co dodatkowo znacznie poszerza potencjalne możliwości konfiguracji. Co więcej, wszystkim możemy sterować za pomocą zdalnego sterowania, co sprawia, że modele US 5 i US 5 PRO doskonale sprawdzą się także w głównym stacjonarnym systemie.

Nowe modele posiadają jedno zbalansowane oraz dwa niezbalansowane złącza słuchawkowe umiejscowione na eleganckiej, anodowanej na czarno płycie czołowej. W celu zapewnienia optymalnej reprodukcji, z tyłu urządzenia można ustawić wzmocnienie wstępne, dostosowując poziomy do typu używanych słuchawek. Na przedniej płycie znajduje się również duży potencjometr głośności oraz potencjometr balansujący, który umożliwia dostosowanie poziomów lewego i prawego kanału do indywidualnych wymagań.


Oba wzmacniacze dostępne są w sieci sklepów HiFiPro oraz Mp3Store. Cena modelu US5 to 22000 zł, natomiast modelu US 5 PRO to 25000 zł.

Niimbus US5 i US5 PRO – najważniejsze cechy:

- Zdalne sterowanie wyborem wejścia, głośności, wyjścia, wyciszenia
- 3 analogowe wejścia stereo, 2 x niezbalansowane RCA, 1 x zbalansowane XLR
- +/- 18 dB Pre-Gain dla idealnego dopasowania US 5 / US 5 PRO między źródłem
a słuchawkami
- Zmotoryzowana regulacja głośności i kontrola balansu
- 4 potężne wzmacniacze oferujące maksymalnie 7000 mW przy 50 Ohm i 32 V RMS przy 600 Ohm
- Monitorowanie wyjścia słuchawkowego pod kątem składowej stałej oraz przeciążenia
- Indywidualnie wybierane ścieżki słuchawek i wyjścia liniowego
- 1 zbalansowane wyjście słuchawkowe z gniazdem typu 4-pinowe XLR
- 1 zbalansowane wyjście słuchawkowe z gniazdem typu 4 mm Pentaconn
- 2 wyjścia słuchawkowe na gniazdach 6,3 mm (duży jack)
- 2 wyjścia liniowe: zbalansowane XLR oraz niezbalansowane RCA
- Adaptacja wyjścia liniowego sygnału do kolejnych urządzeń w zakresie +/- 12 dB
- 2 transformatory toroidalne o pojemności filtracyjnej > 50 000 μF

Dodatkowo niimbus US 5 PRO oferuje:
- zrealizowaną na drabince rezystorowej regulację głośności posiadającą 256 kroków regulacji

Star icon
Produkty miesiąca
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
JBL PRX ONE - przenośny zestaw głośnikowy
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó