Subwoofer Kali Audio WS-12 w Hemp Studio

14.10.2021 
Subwoofer Kali Audio WS-12 w Hemp Studio fot. Tomasz Kawiński

Hemp Studio, którego założycielami są Maciej Bilka (Bilon HG) i Arkadiusz Szwed (Szwed SWD), to legendarne miejsce, które zna większość fanów polskiego hip hopu. Tutaj powstają najlepsze kawałki słynnych artystów, takich jak Hemp Gru, Pezet, Kaczy Proceder, Płomień 81, Onar, Kabe, Jetlagz/JWP, Nizioł i wielu innych. Producentem wielu utworów jest Szwed SWD.

Oto co na temat aktywnego subwoofera Kali Audio WS-12 miał do powiedzenia ten producent - Od dłuższego czasu pracuję na systemie odsłuchowym Kali Audio. Szczególną uwagę chcę zwrócić na subwoofer WS-12. Jest to pierwszy w pełni profesjonalny sub z którym mam okazję pracować. Duże wrażenie zrobiła na mnie możliwość dokładnej konfiguracji pod moje potrzeby i potrzeby pomieszczenia odsłuchowego. Jest po prostu "mocarny". Mam pełną kontrole nad najniższymi częstotliwościami, co w obecnych czasach jest bardzo ważne. W moim odczuciu sub bass jest klarowny i dynamiczny, przez co bardzo czytelny i zrozumiały. Dobrym i pomocnym rozwiązaniem jest możliwość podłączenia footswitch’a, który steruje aktywacją subwoofera. Tak na prawdę odpalam go przez 20% miksu, żeby sprawdzić czy w "dole" się wszystko zgadza. Drugą okazją do odpalania subwoofera jest odsłuch masterów czy samych miksów z artystami, z którymi pracuje. Taki poziom basu robi po prostu wrażenie - mówi Szwed SWD.

Aktywny subwoofer Kali Audio WS-12 o mocy 1000 watów, SPL maks. 123dB i paśmie od 23Hz nie jest zwykłym subwooferem. WS-12 jest studyjnym subwooferem, ale posiada boczne uchwyty do łatwego przenoszenia. Wielu z nas tworzy muzykę, ale jednocześnie gra na żywo. Po co kupować dwa subwoofery gdy można mieć jeden.

To jednak nie wszystko. Tylny panel sprawia umożliwia intuicyjne zastosowanie subwoofera w każdej niezbędnej sytuacji. Przełączniki DIP wbudowanego procesora DSP pozwalają na ekspresową konfigurację WS-12 do pracy z dowolnymi monitorami studyjnymi (nie tylko Kali Audio) lub mobilnymi zestawami głośnikowymi typu JBL EON i innych producentów.

(fot. Tomasz Kawiński)

Do dyspozycji mamy presety do Kali Audio LP-6, LP-8 i IN-8 jak również ustawienia crossovera (40Hz, 60Hz, 80Hz, 100Hz, 120Hz, 140Hz, LFE, External). Możemy ustawić gain (+/-0dB, -6dB, -12dB, +6dB) oraz polaryzację (0, 180 st.). Natomiast „footswitch” pozwala, w dowolnym momencie, bez ruszania się z miejsca, włączać lub wyłączać WS-12 w celu odsłuchania miksu z lub bez subwoofera.

Star icon
Produkty miesiąca
Antelope Zen Go Synergy Core - interfejs audio
DNA PODCAST 700 – zestaw z mikrofonem pojemnościowym USB
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT