Interfejsy Scarlett świętują 10 urodziny!

14.10.2021 
Interfejsy Scarlett świętują 10 urodziny!

10 lat temu został sprzedany pierwszy interfejs Focusrite Scarlett w Polsce. Dzięki rozwiązaniom i technologii wykorzystanej przez inżynierów Focusrite powstała niezliczona ilość nagrań.

Jak dotąd powstały 3 generacje interfejsów Focusrite Scarlett. Każda z nich wprowadzała nowe rozwiązania i możliwości, czyniąc pracę z nimi jeszcze szybszą i przyjemniejszą.

Pierwsza generacja  – 2011

W tamtym czasie interfejsy audio bywały zawodne, a ich obsługa i konfiguracja nie należała do najprzyjemniejszych czynności. Dla firmy Focusrite było to nie do zaakceptowania. Za cel obrała więc rozwijanie technologii, która pozwoli stworzyć niezawodny i funkcjonalny interfejs. Taki, który pozwoli każdemu, niezależnie od doświadczenia, nagrywać świetnie brzmiące utwory.

W latach 2012-2014 do modelu 2i2 dołączyły kolejne. Zaprezentowaliśmy m.in.: 2i4, Scarlett Studio, 18i20, 6i6, 18i8 , Scarlett Solo. Każdy z nich był odpowiedzią na inne potrzeby i sytuacje.

Druga generacja  – 2016

Interfejsy Focusrite Scarlett drugiej generacji pojawiły się w 2016 roku. Oferowały lepsze parametry wejść i wyjść oraz możliwość nagrywania sygnału w częstotliwości próbkowania 192 kHz. Dołączono do nich Pro Tools First | Focusrite Creative Pack zapewniając użytkownikom wszystkie niezbędne narzędzia w zestawie. Do rodziny dołączyły też nowe przedwzmacniacze, Scarlett OctoPre i OctoPre Dynamic.

Trzecia generacja  – 2019

Trzecia generacja Focusrite Scarlett to rok 2019. Odświeżony design, udoskonalone preampy i łączność przez USB-C to nie jedyne usprawnienia. To też tryb Air, analogowy układ naśladujący brzmienie studyjnych przedwzmacniaczy ISA. Powstał też Easy Start, czyli uproszczony proces aktywacji i rejestracji urządzenia, który pozwala szybko pobrać sterowniki i dodatkowe oprogramowanie.

Więcej informacji TUTAJ

Star icon
Produkty miesiąca
Antelope Zen Go Synergy Core - interfejs audio
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó