Neoni - oscylator z funkcją Through-Zero FM

18.10.2021  | Paweł Pruski
Neoni - oscylator z funkcją Through-Zero FM

Szkocka firma Instruo jest jednym z wiodących producentów modułów w formacie Eurorack. Najnowsza propozycja jest klasycznym oscylatorem z kilkoma niestandardowymi funkcjami.

Neoni to nowy oscylator analogowy z unikalnym zestawem funkcji, które przenoszą przebiegi na nowe terytoria. Punktem wyjścia są klasyczne przebiegi (piła, sinus…) każdy z własnym wyjściem. Można je następnie dalej kształtować za pomocą różnych typów modulacji. To, co odróżnia Neoni od innych oscylatorów z linii produktów Instruō, to funkcja Through-Zero FM ze sprzężeniem AC i DC. W przeciwieństwie do tradycyjnego FM, gdzie oscylator chwilowo zatrzymuje się, gdy ujemne napięcie obniża jego częstotliwość do 0 Hz, neoni odwraca polaryzację, a dodatnie napięcie przesuwa go do 0 Hz. Powyższa funkcja pozwala na tworzenie złożonych przebiegów z mniejszą ilością dźwięków nieharmonicznych.

Neoni możemy używać również w trybie LFO. Po przełączeniu we wskazany tryb można stworzyć bardzo organiczną modulację z morfowalnym napięciem, które wybiega poza tradycyjne przebiegi LFO.

Cena: 399 £
Więcej informacji TUTAJ

Star icon
Produkty miesiąca
Antelope Zen Go Synergy Core - interfejs audio
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó