Moog Seria 900 w formie oprogramowania

19.10.2021  | Paweł Pruski
Moog Seria 900 w formie oprogramowania

Seria 900 to zbiór 26 modułów, które w swoich pierwotnych wersjach zostały zaprojektowane przez Boba Mooga. Dzięki Cherry Audio cała kolekcja dostępna jest w wersji programowej.

W przypadku Serii 900 użycia słowa ‘legenda’ nie jest nadużyciem. Była podstawą pierwszych systemów modułowych Mooga wyprodukowanych pod koniec lat 60. XX wieku. Co istotne, została  prawie w całości zaprojektowana przez Boba Mooga i zbudowane tak, aby były maksymalnie ułatwić pracę z instrumentem (wejścia i wyjścia jack, opisane etykiety). Dziś pewne rzeczy wydają się być oczywiste, jednak we wspomnianym czasie owa dostępność była prawdziwym złotym graalem. Należało zaprojektować instrument tak, aby mógł się nim posługiwać nie tylko inżynier, ale i muzyk nie posiadający tak obszernej wiedzy technicznej.

W wersji programowej Cherry Audio przejęło całą partię modułów, a przynajmniej te najczęściej produkowane (w tym zaktualizowane oscylatory serii 921). Dodatkowo zadbano o szereg szczegółów - dokładne odwzorowanie "dryftu oscylatorów", przestery miksera, odtworzenie paneli. Oczywiście dodano też wszystkie niezbędne ułatwienia - sterowanie MIDI, umożliwiające podłączenie klawiatury. Dzięki temu Seria 900 na nowo stała się interesującym instrumentem, a nie tylko eksponatem historycznym. Osoby zainteresowane kupnem mogą wcześniej pobrać darmową, 7 dniową wersję demo.

Cena: 79 $
Więcej informacji TUTAJ

Star icon
Produkty miesiąca
Antelope Zen Go Synergy Core - interfejs audio
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó