Lazer - ekspresyjny kontroler od Suonobuono

23.11.2021  | Paweł Pruski
Lazer - ekspresyjny kontroler od Suonobuono

Laserowy kontroler posiada wyjścia MIDI, USB, Gate/CV oraz audio. Dzięki wysokiej efektywności może być idealnym rozwiązaniem scenicznym.

Celem urządzenia jest przenoszenie ruchów ręką (odległości od kontrolera) na różne typy komunikatów. Lazer jest całkowicie autonomicznym urządzeniem - do funkcjonowania nie wymaga podłączenia do komputera. Nie trudno więc o spostrzeżenie, że jest to sprzęt który idealnie nadaje się do występów na żywo. Czujnik mierzy odległość od dłoni i przekształca ją na sygnały MIDI, analogowe i audio (zgodnie z ustawieniami użytkownika).

W odróżnieniu od podobnych rozwiązań (np. Koma Electronik Kommander) urządzenie działa w wysokiej rozdzielczości około 1 mm. Maksymalny zakres działania to 50 cm. W konsekwencji Lazer pozwala na precyzyjną kontrolę wybranych parametrów, takich jak np. wysokość, czy częstotliwość filtra. Wbudowany wyświetlacz OLED pozwala regulować sterowane parametry MIDI: ich zasięg, kierunek i wiele innych ustawień. Te same komunikaty MIDI są przesyłane do klasycznego 5-biegunowego portu DIN MIDI (za pomocą dołączonego adaptera) oraz do portu USB. Do wyjść CV i bramki wysyłane są sygnały analogowe. Lazer posiada również wyjście audio, które wytwarza sygnał (oscylator lo-fi), którego wysokość zmienia się wraz z odległością dłoni.

Cena (preorder): 100 GBP
Więcej informacji TUTAJ

Star icon
Produkty miesiąca
Antelope Zen Go Synergy Core - interfejs audio
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó