ReFX Nexus 4 - co nowego?

29.11.2021  | Paweł Pruski
ReFX Nexus 4 - co nowego?

Aktualizacja interfejsu, nowe efekty, a przede wszystkim zaktualizowana, gigantyczna baza brzmień zawierająca do 20 tys. presetów.

Wirtualny analog reFX Nexus od pierwszej swojej wersji znalazł wielu fanów głównie wśród twórców muzyki pop oraz EDM.  Z jednej strony jest tak ponieważ oferuje bardzo masywne, rozbudowane brzmienia. Z drugiej interfejs oraz architektura oraz duża ilość presetów pozwala na szybką pracę. W najnowszej czwartej odsłonie wspomniany interfejs został udoskonalony o kilka nowych funkcji. Po pierwsze jest responsywny (oparty na wektorach) - grafika skaluje się w do rozdzielczości w jakiej pracujemy. Możemy też w łatwy sposób przeglądać wybrane tory syntezy. W najnowszej wersji skupiono się na processingu sygnału. Nie wprowadzono zmian w obszarze edycji sampli, lecz dodano nowe efekty. Znajdziemy wśród nich nowy kompresor (inspirowany tym jaki znajdziemy w Ableton Live), czy procesor efektów typu glitch.

Poprawiono również arpeggiator obsługujący do 256 kroków. Zdaniem twórców jest to najlepszy arpeggiator jaki znajduje się obecnie na rynku. Syntezator uzbrojono również w zaktualizowaną bibliotekę presetów. Wraz z zakupem otrzymujemy 18 GB bibliotekę zawierającą łącznie 2750 presetów (opcja starter). ReFX Nexus 4 dostępny jest w trzech pakietach, które oprócz ceny różnią się ilością presetów. W najwyższej wersji otrzymujemy aż 150 GB próbek zawierających 20 tys. presetów.

Więcej informacji TUTAJ

Star icon
Produkty miesiąca
Aurora DSP Mr. Hector - cyfrowa emulacja wzmacniacza gitarowego
JBL PRX ONE - przenośny zestaw głośnikowy
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó