Pierwsze moduły serii Buchla Eurorack 200 w sprzedaży

20.01.2022  | Paweł Pruski
Pierwsze moduły serii Buchla Eurorack 200 w sprzedaży

Tiptop Audio ogłosiło, że 258t Dual Oscillator i 281t Quad Function Generator są już w drodze do sklepów.

Współpraca Buchla i Tiptop Audio  była jednym z najgorętszych newsów ostatnich targów Superbooth. Zaplanowano wtedy produkcję całej serii modułów Buchla „Seria 200” w formacie Eurorack. Dwa pierwsze moduły trafiają właśnie do sprzedaży.

Pierwszy moduł to podwójny oscylator 258t. Są to dosłownie dwa niezależne oscylatory ułożone pionowo w jednym module. Są identyczne, z wyjątkiem kształtu fal. W oscylatorze 1 przebieg można kształtować od sinusa do piły, w oscylatorze 2 przechodzi się od sinusa do kwadratu. To interesujące, ponieważ nie próbuje być podwójnym oscylatorem.

Drugi moduł to generator czterofunkcyjny 281t. Jest  to dość duży moduł o kilku funkcjach. Na podstawowym poziomie jest to czterokanałowy generator obwiedni z wyzwalanym i indywidualnie kontrolowanym przez CV attack oraz decay. Obwiednia może działać w trzech trybach: przejściowym, trwałym i cyklicznym. Cykliczna funkcja jest włączana przez zastosowanie bramki do wejścia CV. W trybie podtrzymania obwiednia pozostanie na wysokim poziomie, dopóki na wejściu będzie obecne napięcie. W trybie przejściowym otrzymujemy regularną funkcję AD.

Więcej informacji TUTAJ

Star icon
Produkty miesiąca
Native Instruments Maschine - system produkcji muzyki
JBL PRX ONE - przenośny zestaw głośnikowy
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó