Discrete 4 Pro Synergy Core - nowy interfejs od Antelope Audio

02.05.2022 
Discrete 4 Pro Synergy Core - nowy interfejs od Antelope Audio

Seria Discrete 4 Pro SC czerpie z dziedzictwa linii Discrete firmy Antelope Audio i na nim też bazuje, oferując przy tym przetworniki AC/CA najnowszej generacji i ulepszone funkcje oprogramowania. Dzięki niezwykle szybkiemu portowi Thunderbolt 3 oraz USB 2.0, ultraniskiej latencji i jeszcze większym niż dotychczas możliwościom przetwarzania efektów, interfejs ten doskonale sprawdzi się zarówno we współpracy z komputerem biurkowym, jak i jako element konfiguracji studia nagrań.

Najważniejsze cechy Discrete 4 Pro Synergy Core:

•    Wysokiej jakości konwersja zapewniająca uzyskanie szczegółowego dźwięku podczas nagrywania i przesyłania strumieniowego dźwięku oraz 64-bitowa technologia taktowania AFC™, gwarantująca uzyskanie przestrzennego obrazu stereo z wyraźną separacją kanałów;
•    Cztery 6-tranzystorowe przedwzmacniacze Discrete klasy konsoletowej z gniazdami combo XLR do profesjonalnych zastosowań. Gniazda combo działają jako wejścia mikrofonowe/liniowe, a dwa z nich są kompatybilne z urządzeniami wysokoimpedancyjnymi;
•    Cztery analogowe wyjścia liniowe (TRS) DC-coupled, stereofoniczne wyjście monitorowe (TRS), cztery niezależne wyjścia słuchawkowe (TRS), wejścia/wyjścia ADAT i S/PDIF. Wszystkie wejścia/wyjścia mogą być używane jednocześnie;
•    37 modelowanych analogowo efektów Synergy Core w pakiecie i ponad 60 kolejnych dostępnych jako rozszerzenia opcjonalne. Przetwarzane w czasie rzeczywistym z niezauważalną latencją;
•    Dostępne dwie opcje komutacji – standardowy routing, w którym można przypisać źródła dźwięku do poszczególnych kanałów za pomocą rozwijanego menu, i wirtualna krosownica, umożliwiająca dokonywanie zaawansowanej komutacji wejść/wyjść poprzez przeciąganie i upuszczanie.

Profesjonalna jakość dźwięku Discrete 4 Pro Synergy Core

Wysokiej jakości przetworniki A-C/C-A i precyzyjne taktowanie stanowią fundament każdego profesjonalnie brzmiącego nagrania audio. Discrete 4 Pro został wyposażony w przetworniki najnowszej generacji, osiągające do 130 dB dynamiki na torach monitorowych. Podobnie jak w przypadku wszystkich interfejsów Antelope Audio obecnej generacji, opatentowana 64-bitowa technologia zegarowa AFC™ przenosi szczegółowość zapisu na zupełnie nowy poziom i gwarantuje wyjątkowo plastyczny obraz stereo odtwarzanego dźwięku.

Przejrzystość zawsze daje lepsze rezultaty

Technologia zastosowana w przedwzmacniaczach Antelope Audio jest owocem szeroko zakrojonych badań nad najlepszymi przedwzmacniaczami konsoletowymi w historii przemysłu nagraniowego. Zaprojektowane na bazie unikalnej 6-tranzystorowej topologii przedwzmacniacze Discrete zapewniają maksymalną redukcję szumów i, co najważniejsze, precyzyjne przechwytywanie rejestrowanego dźwięku, co przekłada się na przejrzystość nagrań.

Wirtualna krosownica Discrete 4 Pro znacznie upraszcza proces komutacji, umożliwiając skrosowanie dowolnego źródła sygnału do dowolnego wyjścia. Oprócz intuicyjnego procesu routingu, programowy panel sterowania pozwala m.in. na tworzenie presetów i konfigurowanie czterech niezależnych miksów, każdy z użyciem w pełni odrębnego, 32-kanałowego miksera wirtualnego.

Wykorzystując rozszerzone przetwarzanie efekty można nakładać na dowolny sygnał wejściowy. Pozwala to na przygotowanie różnych wersji tego samego nagrania z odrębnie skonfigurowanymi łańcuchami efektów, ich jednoczesne zgranie, a nawet skierowanie do poszczególnych wykonawców przez cztery niezależne wyjścia słuchawkowe. Wszak chcemy, żeby wszyscy członkowie zespołu byli zadowolenia, nieprawdaż?

Opcje połączeń interfejsu Discrete 4 Pro Synergy Core montowanego w racku

Discrete 4 Pro SC oferuje bogaty zestaw złącz w małej obudowie. Do dyspozycji użytkownika są cztery wejścia mikrofonowo-liniowe, dwa instrumentalne, cztery wyjścia liniowe DC-coupled, para wyjść monitorowych, cztery wyjścia słuchawkowe oraz wejścia/wyjścia ADAT i S/PDIF. Do komunikacji z komputerem służą porty USB 2.0 i Thunderbolt 3. Wszystkie wejścia/wyjścia mogą być używane jednocześnie.

Dopieść swoje nagrania z Discrete 4 Pro Synergy Core

37 efektów zawartych w pakiecie Discrete 4 Pro to wtyczki modelowane na bazie ikonicznych urządzeń studyjnych. Mogą być stosowane w czasie rzeczywistym. Funkcja monitoringu bezpośrednio z interfejsu gwarantuje, że latencja pozostaje ekstremalnie niska zarówno podczas nagrywania, jak i odsłuchu. Wszystkie modelowane analogowo kompresory, korektory i przedwzmacniacze w całości pracują w oparciu o układy interfejsu, w żaden sposób nie obciążając CPU komputera. Moc pokładowego processingu Synergy Core pozwala włączać efekty na 16 kanałach jednocześnie – to czterokrotnie więcej, niż w oryginalnym Discrete 4 SC.

Kolekcję efektów można w dowolnym momencie rozszerzyć, dokupując kolejne modelowane analogowo procesory, takie jak Grove Hill Liverpool, czy też wtyczki od dostawców zewnętrznych, np. Antares Auto-Tune.

Zobacz także test wideo:
 PreSonus Revelator IO44 - interfejs audio i system DSP
PreSonus Revelator IO44 - interfejs audio i system DSP
Już sam fakt, że możemy spakować w kieszeń cały nasz system zarządzania dźwiękiem, bogato wyposażony w różnego typu procesory i pozwalający skonfigurować wydajny system do nagrywania i strumieniowania, to rzecz niesłychanie istotna. Do tego dochodzi wysoka jakość torów audio, potężny pakiet oprogramowania i doskonała jakość wykonania. A wszystko to w bardzo przystępnej cenie. Znów nie mamy wątpliwości – PreSonus Revelator IO44 w pełni zasługuje na znak Nasz Typ!

Więcej informacji TUTAJ i TUTAJ

Star icon
Produkty miesiąca
Native Instruments Maschine - system produkcji muzyki
JBL PRX ONE - przenośny zestaw głośnikowy
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó