Nowe moduły od Doepfer

09.05.2022  | Paweł Pruski
Nowe moduły od Doepfer

Zgodnie z tradycją z okazji Superbooh firma Doepfer prezentuje nowe moduły. Tym razem wybór padł na stereofoniczny filtr oraz moduły typu utility.

Firma Doepfer jest jednym z fundamentów formatu Eurorack. W przeddzień najważniejszych targów branżowych zaprezentowała trzy nowe moduły.

Stereofoniczny filtr A-121s. Moduł jest połączeniem dwóch filtrów, które mogą pracować w różnych trybach. Podstawowy obejmuje pracę w stereo. Tym samym otrzymujemy kolejny, bardzo interesujący moduł rozszerzający zbiór stereofonicznych możliwości systemu. W tym kontekście otrzymujemy duży zakres modulacji oraz filtrowania dźwięków (również FM). Oprócz tego sygnał może być procesingowany również szeregowo, co pozwala również na pracę w trybie monofonicznym. Moduł dostępny jest również z czarnym panelem typu vintage.

Attenuator A-183-5. Jak sama nazwa wskazuje mamy do czynienia z poczwórnym tłumikiem. Dzięki niemu możemy zmniejszać zakres przychodzącego napięcia. Na uwagę na pewno zasługuje relacja pomiędzy ceną, wielkością oraz możliwościami. Otrzymujemy wygodny attenuator w bardzo poręcznym formacie.

Doepfer A-183j. Jest czterokanałowy mikser z dodatkowym przełącznikiem polaryzacji/mute dla każdego wejścia. Dla każdego kanału można zdecydować o odwróceniu, wyciszeniu lub „normalnym” sygnale za pomocą przełącznika. Powyższe funkcjonalność (odwracania) jest szczególnie interesująca w połączeniu z sygnałami napięcia sterującego, takimi jak LFO lub obwiednie ADSR.

Więcej informacji TUTAJ

Star icon
Produkty miesiąca
Kali Audio IN-UNF - system monitorowania
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó