Nowości od Xaoc Devices

10.05.2022 
Nowości od Xaoc Devices

Na kilka dni przed Superbooth 22, Xaoc Devices zaprezentowała nowy zestaw modułów. Premiera odbędzie się podczas targów, jednak już teraz uzyskaliśmy podstawowe informacje o nich.

Xaoc Devices jest jedną z bardziej wyrazistych firma na rynku modularów. Od momentu powstania prezentuje bardzo jasny koncept modułów. Przejawia się to zarówno w ich funkcjonalności jak i charakterystycznym dizajnie. Najnowsze moduły w pełni wpisują się we wskazaną filozofię.

Sofia. Najnowszy oscylator od Xaoc Devices jest bez wątpienia głównym punktem programu. Wizualnie nawiązuje do stylistyki jaką możemy spotkać w Odessie. Główna różnica polega na tym, że w tym przypadku mamy do czynienia z oscylatorem o innej charakterystyce kształtowania brzmienia. Otrzymywany dźwięk jest połączeniem interesującej saturacji oraz architektury wpływającej na modulację. W rezultacie możemy tworzyć zarówno bardzo subtelne dzwięki, jak również mocne, agresywne brzmienia.

Koszalin. Jest stereofonicznym modułem typu frequency shifter. Moduł oferuje  zarówno quasi-wykładniczą, jak i liniową zmianę częstotliwości do +/-5kHz. Dodatkowo zapewnia pełne sprzężenie zwrotne stereo z kontrolą CV. Dostępne jest również liniowe wejście TZFM umożliwiające modulację częstotliwości dowolnego stereofonicznego sygnału audio.

Sopot, Gera i Poczdam. Pierwszy moduł służy do łączenia różnych źródeł dźwięku. Jest w pełni stereofoniczny i pozwala na dodatkowo zmianę sygnału (dzięki przełącznikom). Gera oraz Poczdam skierowane są do użytkowników podsystemu Leibniz. Gera umożliwia maskowanie poszczególnych bitów danych za pomocą operacji logicznej AND. Posiada 8 indywidualnych wejść bramki, które wpływają na poszczególne bity danych, a także 8 podświetlanych przełączników do ręcznego odwracania każdego wejścia sterującego. Poczdam został stworzony z myślą o wielu różnych funkcjach. Umożliwia np. ręczne lub zdalne przełączanie się między dwoma źródłami danych Leibniz.

Więcej informacji TUTAJ

Star icon
Produkty miesiąca
Native Instruments Maschine - system produkcji muzyki
JBL PRX ONE - przenośny zestaw głośnikowy
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó