Komplete Audio - interfejsy audio dla każdego producenta

11.05.2022 
Komplete Audio - interfejsy audio dla każdego producenta

Trudno sobie wyobrazić domowe studio nagrań bez odpowiedniego interfejsu audio/midi. Obok komputera, pary monitorów studyjnych to w zasadzie sprzęt konieczny do poprawnej pracy z rejestracją i obróbką dźwięku. Interfejsy Komplete Audio wydają się być idealna do domowych i mobilnych zastosowań.

Firma Native Instruments miała do tej pory w ofercie interfejsy audio skierowane do DJów i współpracy z programem Traktor. Jedyny dedykowany interfejs audio do produkcji muzycznej to Komplete Audio 6 MK1. Aktualna oferta to aż 3 modele interfejsów skierowanych do nieco innego odbiorcy: Komplete Audio 1, Komplete Audio 2 oraz Komplete Audio 6 MK2.

Komplete Audio 1 to prosty interfejs audio wyposażony w jeden preamp mikrofonowy oraz jeden preamp mogący pracować w trybie Line albo Instrument (HI-Z). Urządzenie jest wykonane z plastiku i na samej górze posiada pokrętło odpowiadające z wysterowanie głównego poziomu wyjścia. Same wyjścia nie są zbalansowane (RCA) - nie przeszkadza to jednak bo Komplete Audio 1 można podłączyć do urządzenia takiego jak mikser sceniczny lub mikser DJ, który posiada wyjścia zbalansowane.

Komplete Audio 1 to podstawowy interfejs, nie posiada wyjść/wejść MIDI - jego plusem są niewielkie rozmiary i możliwość pracy w terenie. Urządzenie jest zasilane z magistrali USB, co sprawia, że wystarczy nam po prostu laptop aby rejestrować nasze muzyczne poszukiwania w najbardziej odludnych rejonach świata.

Podobną lecz nieco bardziej rozbudowaną jest konstrukcja Komplete Audio 2, która w przeciwieństwie do “jedynki” posiada zbalansowane wyjścia audio, które z pewnością przydadzą się jeśli chcemy podłączyć nasz setup do większego systemu audio lub po prostu monitorów studyjnych. Komplete Audio 2 posiada także 2 preampy typu combo, które mogą pracować w trybach mikrofonowych lub line/instrument. Jest to już interfejs audio przeznaczony do nagrywania materiału stereofonicznego takiego jak syntezatory, maszyny perkusyjne lub dwóch źródeł mono takich jak mikrofon plus inny instrument.

Oba interfejsy pracują z próbkowaniem 24 bit oraz rozdzielczością maksymalną 192 kHz, co czyni je w pełni profesjonalnymi narzędziami do rejestracji materiału audio.

Najbardziej rozbudowanym przedstawicielem rodziny Komplete Audio jest interfejs Komplete Audio 6 MK2. To konstrukcja sześciokanałowa, która podobnie jak mniejsze interfejsy pracuje w domenie 24bit/192kHz.Charakteryzuje się jednak większą ilością wyjść oraz dodatkowym preampem słuchawkowym.

W przypadku Komplete Audio 6 MK2 dostępne są też dedykowane porty MIDI in/out, co z pewnością ucieszy osoby pracujące ze sprzętami muzycznymi obsługującymi ten standard.

Wyjścia Komplete Audio 6 MK2 są wykonane w standardzie DC coupled co w skrócie oznacza, że mogą przenosić napięcie CV/Gate i tym samy być interfejsem, który może sterować syntezatorami (w tym modularnymi), które posiadają wejścia CV. O profesjonalnym charakterze interfejsu Komplete 6 MK2 świadczy też obecność wejścia i wyjścia S/PDIF, które można wykorzystać do połączenia z innym interfejsem audio lub preampami cyfrowymi wyposażonym w większą ilość wejść i tym samym łączyć wszystkie sygnały zewnętrzne z użyciem Komplete Audio 6 MK2.

Interfejsy Komplete Audio to jak widać propozycja dla muzyków na różnych etapach kariery oraz osób posiadających zupełnie inne warunki studyjne. Mniejsze Komplete Audio sprawdzą się w niewielkiej sali prób lub studio osoby produkującej hip hopowe bity. Największy interfejs z rodziny Komplete to propozycja dla posiadaczy syntezatorów i muzyków nagrywających większe zespoły lub nawet całe sesje nagraniowe. Urządzenia są wyposażone w pakiet oprogramowania zawierający takie kąski jak Monark, Guitar Rig 6 LE czy Maschine Essentials. Ilość brzmień i efektów jest tak duża, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Więcej informacji: TUTAJ i TUTAJ

Star icon
Produkty miesiąca
Kali Audio IN-UNF - system monitorowania
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó