Maschine z kolejną dużą aktualizacją

12.05.2022  | Bartek Adel Vent
Maschine z kolejną dużą aktualizacją

Maschine to produkt firmy Native Instruments, który miał swoja premierę w 2009 roku i od tego momentu przeszedł sporą ewolucję. Od pakietu oprogramowania z dedykowany kontrolerem do urządzenia standalone z własnym systemem operacyjnym i wersją softu Maschine.

Berlińska firma zaprezentowała nową i długo wyczekiwaną aktualizację Maschine. Skupiono się nie tylko na poprawkach błędów w oprogramowaniu i firmwarze urządzenia standalone, ale też dodaniu nowych funkcji, które mają podnieść atrakcyjność całego systemu. Warto dodać, że z nowośći skorzystają wszyscy czyli zarówno posiadacze kontrolerów takich jak MK3 albo Maschine Studio jak i osoby posiadające sprzętową wersję Maschine czyli Maschine Plus. Choć niektóre funkcje ze względu na specyfikę sprzętu są skierowane tylko do standalone.

Najważniejsze nowości Maschine Plus 1.4 i Maschine 2.15.1 to:

* Dodano automatyczne odzyskiwanie projektu - w przypadku kiedy Maschine napotka problem i wykona restart lub dojdzie do nagłego wyłączenia urządzenia, Maschine pozwoli odzyskać użytkownikowi ostatnią poprawną wersję projektu.

* Auto Sampler - Maschine pozwala na wykonywanie automatyczne samplingu zewnętrznych instrumentów sprzętowych oraz wirtualnych. Funkcja ta jest dostępna także w oprogramowaniu Maschine i działa z kontrolerami. Sampling w takim wydaniu wygląda tak, że możemy samplować źródło z użyciem interfejsu zewnętrznego. W przypadku Maschine MK3 możemy korzystać z interfejsu wbudowanego w kontroler choć interfejs możemy wybrać każdy jaki mamy dostępny w systemie. W przypadku samplowania wewnętrznych instrumentów - wybieramy jedynie ścieżkę na której jest dostępny dany instrument.

* Zapis brzmień z samplami - Maschine Plus pozwala zapisać brzmienie instrumentu z samplami. Jest to funkcja związana z Auto Samplerem. Pozwala to na tworzenie bibliotek instrumentu w formacie Maschine zawierających próbki z hardwarowych syntezatorów.

* Dodanie przewrotów w Chord Mode - akordy wyzwalane w ten sposób mogą posiadać alternatywną wersję i być zagrane przez urządzenie w przewrocie.

* Możliwość deinstalacji wcześniej pobranego produktu - instrumentu, efektu lub expansion (tylko standalone).

* Możliwość konfiguracji i dodania wybranych lokalizacji na zewnętrznych nośnikach takich jak dyski albo pendrivy. (tylko standalone).

* Optymalizacja wydajności całego systemu i poprawki jądra (tylko standalone).

* Maschine VST to od tej pory plugin w standardzie VST3 (tylko oprogramowanie Maschine).

*Komplete Kontrol zaktualizowane też do wersji VST3.

NI zapowiada, że to nie koniec nowości w trakcie tworzenia tego tekstu trwają już pracę nad kolejnymi nowościami. Firma skupia się na dodaniu nowych możliwości tworzenia dźwięku oraz usprawnieniach ogólnej pracy z urządzeniem jak i oprogramowaniem.

Więcej informacji o aktualizacji TUTAJ

Star icon
Produkty miesiąca
Native Instruments Maschine - system produkcji muzyki
JBL PRX ONE - przenośny zestaw głośnikowy
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó