Native Instruments Mother Board - pakiet brzmień Detroit electro

26.05.2022 
Native Instruments Mother Board - pakiet brzmień Detroit electro

Pakiety expansion do produktów takich jak Maschine czy Komplete Kontrol to już stała pozycja w ofercie Native Instruments. Nieustannie powstają nowe, choć da się wyczuć przewagę tych nawiązujących do hip hopu lub szeroko piątej muzyku urban. Cieszy zatem fakt, że najnowszy pakiet przenosi nas w lata 80 i narodziny nowy stylów takich jak Detroit electro.

Na początku warto przypomnieć czym są pakiety expansion. To paczki sampli, presetów, ale przede wszystkich gotowych projektów, scen i patternów do wykorzystania z Native Instruments Maschine oraz klawiaturami Komplete Kontrol.

Sceny i całe projekty możemy otwierać w maszynie i eksperymentować z ich aranżacją albo na ich bazie tworzyć swoje kompozycje. Biblioteki NI są royalty-free co oznacza, że muzykę tworzoną na ich podstawie możemy publikować oraz rejestrować w organizacjach zbiorowego zarządzania prawami autorskimi (takimi jak ZAIKS) bez obaw.

Użytkownicy klawiatur Komplete Kontrol także skorzystają z paczek - zawarte w nich presety do syntezatorów można przeglądać z poziomu klawiatury, a zestawy perkusyjne uruchamiać w Maschine lub samplerze perkusyjnym Battery. I tutaj warto wspomnieć, że zarówno klasyczne Maschine (jak oprogramowanie) jak i Maschine Plus (jako samodzielne urządzenie) posiadają integrację między klawiaturą Komplete i Maschine. Integracja ta pozwala na wykorzystywanie klawiatury jako sterownika do maszyny - korzystania z ekranów podczas przeglądania zawartości biblioteki oraz używania kontroli transportu do sterowania projektami w Maschine.

Mother Board to brzmienia pochodzące z lat 80, ale okraszone nowoczesnym wykonaniem. Całość prezentuję się świeżo i mocno taczenie. Ten pakiet został stworzony we współpracy z berlińskim producentem AlexKid. Paczka waży 1.5 GB danych i zawiera:

- 354 loopów gotowych do wykorzystania w naszych produkcjach
- 393 sample perkusyjne, które możemy otwierać w ulubionym DAW lub nawet sprzętowym samplerze (sample są dostarczane jako oneshoty)
- 214 pojedynczych sampli typu bass, chord i inne
- 49 zestawów perkusyjnych do Battery
- 46 zestawów Maschine
- Ponad 60 presetów dla Massive i Monark

Tak jak w przypadku każdego expansion istnieje zawartość, którą otworzymy tylko w Maschine. Jest to:

- 240 tematycznych patternów
- 15 presetów dla syntezatorów DrumSynth
- 12 samplowanych instrumentów
- 11 projektów, które możemy dowolnie modyfikować oraz zapisywać jako własne.

Expansion Mother Board można nabyć poprzez stronę Native Instruments TUTAJ Po zakupie może zostać pobrany na nasz komputer poprzez aplikację Native Access lub bezpośrednio do pamięci Maschine Plus.

Star icon
Produkty miesiąca
Aurora DSP Mr. Hector - cyfrowa emulacja wzmacniacza gitarowego
JBL PRX ONE - przenośny zestaw głośnikowy
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó