Moog Mavis - semi-modularny syntezator do złożenia

15.06.2022  | Bartek Adel Vent
Moog Mavis - semi-modularny syntezator do złożenia

Moda na syntezatorowe zestawy do samodzielnego składania nie przemija, a wręcz nabiera rozpędu. Coraz więcej producentów decyduje się na tworzenie tego typu produktów. Moog Mavis to kolejna propozycja w ofercie amerykańskiej firmy.

Mavis to niewielkich rozmiarów syntezator semi-modularny, który może być urządzeniem desktop, ale można tego wkręcić w eurorack i używać jako modułu w naszym systemie. Moog stworzył w tym urządzenie 24 punktową matrycę modulacji, a sam syntezator posiada jeden oscylator (VCO), który posiada możliwość miksowania przebiegów, PWM oraz pozwala na kontrolę z użyciem różnych źródeł modulacji.

Moog Mavis oddaje do dyspozycji użytkownika klasyczny filtr mooga o nachyleniu 24dB na oktawę, generator LFO i 4 zakresową obwiednie ADSR. Nietypowym jak na Mooga smaczkiem jest obecność modułu wavefolding, który pozwala nieco uatrakcyjnić syntezę subtraktywną o możliwości znane z syntezy addytywnej. Z takiego rozwiązania ucieszą się zapewne osoby projektujące dźwięki - wavefolding dodaje ostrości do nawet prostych przebiegów. Co czyni je bardziej charakterystycznymi i przebijającymi się przez miks.

Syntezator posiada moduł sample and hold, który jest źródłem modulacji (CV) dla innych parametrów. Z tego elementu mogą skorzystać producenci i sound designerzy tworzące dźwięki powstałe w sposób przypadkowy, muzykę samogenerującą się. Moduł SH można ustawić na tryb "random sequencing" i podczas pracy z urządzeniem, uzyskiwać non stop nowe przebiegi CV.

Moog Mavis to syntezator DIY czyli do samodzielnego złożenia. Jednak nie potrzebujemy jakiekolwiek większego doświadczenia. Inżynierowie amerykańskiej firmy dołożyli starań żeby cały proces był przyjemny i w sumie przypominał zabawę niż składanie instrumentu muzycznego.

Urządzenie jest dostarczane z prostą klawiaturą, która od razu po złożeniu pozwala wyzwalać dźwięki. Warto tutaj wspomnieć, że Mavis nie posiada MIDI, do jego kontroli będziemy potrzebować sekwencer/syntezator z CV lub interfejsu audio/konwertera CV.

W pakiecie z Mavis znajdziemy także patch kable oraz pokrywę/decksaver, która uchroni instrument przed kurzem lub uszkodzeniem.

Moog Mavis został wyceniony na 349 dolarów. Więcej informacji TUTAJ

Star icon
Produkty miesiąca
Aurora DSP Mr. Hector - cyfrowa emulacja wzmacniacza gitarowego
JBL PRX ONE - przenośny zestaw głośnikowy
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó