Caixa 104 - nowa obudowa do formatu Eurorack

20.06.2022  | Paweł Pruski
Caixa 104 - nowa obudowa do formatu Eurorack

Zakup odpowiedniej obudowy dla systemu modularnego jest dość karkołomnym przedsięwzięciem. Czy Caixa spełnia oczekiwania - zobaczmy.

Osoby które nie miały styczności z modularami, temat obudowy mogą uważać za trywialny. W gruncie rzeczy jest to po prostu skrzynka z zasilaniem do której wkładamy moduły. Niestety w praktyce sprawa nie jest taka prosta. Jest kilka elementów na które należy zwrócić uwagę. Powinniśmy zadbać o odpowiednie zasilanie, trwałość obudowy, zastanowić się czy chcemy inwestować w format mniejszych modułów (1u) oraz czy zamierzamy podróżować z naszym modularem. Łącząc ze sobą powyższe tematy możemy zderzyć się z cenami gotowych skrzynek, których cena często sięga 3 tyś zł. Dlatego też każdy nowy pomysł jest mile widziany. Jedną z ostatnich propozycji jest obudowa Ciaixa 104.

Caixa pozwala na zmieszczenie modułów o łącznej szerokości 104hp. Posiada również zintegrowane moduły w formacie 1u. Znajdziemy wśród nich wiele modułów, które są wręcz niezbędne do eksperymentowania z systemem. Dlatego umieszczenie ich w formacie 1u jest dobrym rozwiązaniem ponieważ nie zabierają cennej przestrzeni. Skrzynka posiada również umieszczone z tyłu obudowy gniazda in/out oraz uchwyt ułatwiający transport. Koncept jest zbliżony do tego jaki od wielu lat rozwija firma Intellijel.

Cena: 555 BGP
Więcej informacji TUTAJ

Star icon
Produkty miesiąca
Aurora DSP Mr. Hector - cyfrowa emulacja wzmacniacza gitarowego
JBL PRX ONE - przenośny zestaw głośnikowy
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó