Nowa aktualizacja FX Collection 3

20.06.2022  | Paweł Pruski
Nowa aktualizacja FX Collection 3

Zestaw vintagowych efektów firmy Arturia został powiększony o nowe emulacje. Tym razem mamy do czynienia z taśmą, lampami oraz przesterem.

V Collection to obecnie jeden z największych pakietów wirtualnych instrumentów. Znajdziemy wśród nich praktycznie wszystkie klasyczne syntezatory, które wiernie odzwierciedlają brzmienie pierwowzorów. Od jakiegoś czasu Arturia tworzy również pakiet efektów. Powyższy zbiór jest stopniowo rozbudowywany. Fx Collection doczekał się właśnie kolejnej aktualizacji.  FX Collection 3 zawiera 26 różnych efektów, w tym emulacje urządzeń  vintage i całkowicie nowo opracowane efekty. Nowa aktualizacja dodaje cztery efekty, które wprowadzają do tego potężnego zestawu granularność, saturację oraz taśmowe zniekształcenia.

Dist TUBE-CULTURE - jak nazwa wskazuje jest to efekt oparty na emulacji lampowego urządzenia. Dzięki niemu możemy saturować dźwięk nadając mu niepowtarzalny lampowy charakter. Dist OPAMP-21 to efekt przesterowania i nasycenia inspirowany kultowym efektem gitarowym.  Znany z charakterystycznego brzmienia przypominającego wzmacniacz, dodaje interesujący przester oraz kolor brzmienia. Efx FRAGMENTS to efekt bazujący na granulacji brzmienia. Pozwala tworzyć eksperymentalno - ambientowe struktury, czy też glitchowe pejzaże.

Tape MELLO-FI to bardzo prosta, a zarazem efektywna wtyczka pozwalająca na taśmową saturację. Wyposażona jest w modulację, filtr oraz generatory dodatkowych artefaktów lo-fi.

Więcej informacji TUTAJ

Star icon
Produkty miesiąca
Aurora DSP Mr. Hector - cyfrowa emulacja wzmacniacza gitarowego
JBL PRX ONE - przenośny zestaw głośnikowy
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó