UVI Mission 6 - kolekcja brzmień z Andromedy

31.07.2022  | Bartek Adel Vent
UVI Mission 6 - kolekcja brzmień z Andromedy

Emulacje sprzętowych syntezatorów są stałym elementem wyposażenia komputerowego studia nagrań. Nie da się jednak ukryć, że są syntezatory takie jak Moog lub Roland, które mają tych emulacji bardzo dużo i to od wielu producentów. Cieszy zatem fakt, że w trend wbijają się także mniej popularne na tym polu konstrukcje takie jak Andromeda 6.

Alesis Andromeda 6 to rozbudowany polifoniczny syntezator analogowy. Operujący na 16 głosach polifonii. Był produkowany w latach 2000 - 2010. Konstrukcja, która mimo głównie substraktywnego toru syntezy posiada rozbudowaną sekcję filtrów (SEM i Ledder) oraz modulacje FM, cross i ring.

UVI Mission 6 ma za zadanie oddać wszystkie soniczne smaczki jaki posiadał sprzętowy pierwowzór. Inżynierowie i projektanci dźwięków opracowali szereg barw - od przestrzennych padów po szorstkie basy z charakterystycznym pochodzeniem FM. Presetów jest bardzo dużo bo ponad 400. Dostępne jest  także 341 warstw z których można budować swoje brzmienia. Kolekcja próbek w tym produkcie to ponad 30.000 sampli.

Tak jak w przypadku innych produktów UVI zadbano o możliwość głębokiej edycji brzmień. Oprócz edycji warstw, istnieje możliwość edycji oscylatorów, obwiedni, filtrów, LFO czy step modulator. Podobnie jest z pełni edytowalnymi efektami, takimi jak EQ, Drive, Chorus, Ensemble, Delay czy pogłos.

Zadbano aby Mission 6 był blisko sprzętowego pierwowzoru. Ten instrument ma brzmień jak Andromeda i być softwarowym jej odpowiednikiem. Warto dodać, że sprzętowy pierwowzór był dość kapryśny i potrafi po prostu się psuć. Wszak jest to dość złożona konstrukcja i w przypadku tak rozbudowanego analoga nawet jeśli nie chodzi stricte o awarie to trzeba mieć na uwadze regularne przeglądy i serwis. Ten instrument tego wymaga.

Nie wymaga tego jednak UVI Mission 6, który jest po prostu wygodnym zamiennikiem. Bibliotekę wyceniono na 79 euro, ale aktualnie jest w promocji na 49 euro. To intrygujący zestaw brzmień dla fanów analogów z lekką nutą FM. .

Więcej informacji TUTAJ

Star icon
Produkty miesiąca
Aurora DSP Mr. Hector - cyfrowa emulacja wzmacniacza gitarowego
JBL PRX ONE - przenośny zestaw głośnikowy
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó