Soundedit 2022 - punkrockowe uderzenie z Dezerterem i Bad Breeding

03.08.2022 
Soundedit 2022 - punkrockowe uderzenie z Dezerterem i Bad Breeding

Od 3 do 5 listopada 2022 r. odbywać się będzie Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit. Oprócz terminu organizatorzy ogłosili też pierwszych wykonawców, którzy 4 listopada o godz. 19:00 zagrają w klubie Wytwórnia, miejscu ponownie goszczącym to wydarzenie.

Pierwsze festiwalowe ogłoszenie to lista zespołów, które łączy muzyczna bezkompromisowość. Gwiazdą koncertu będzie legenda polskiego punk-rocka – grupa Dezerter, której towarzyszyć będą anarchiści z Wielkiej Brytanii: Bad Breeding, Interrobang?! oraz Test Department, a także krajowi postpunkowcy: Hańba! i Zespół Sztylety.

W tym roku Soundedit odbędzie się już po raz 14. Od pierwszej edycji impreza cechuje się innowacyjnością, kreatywnością, wysokim poziomem występujących artystów oraz szkoleniami motywującymi do doskonalenia lub podjęcia pracy w branży muzycznej. Także na ten rok organizatorzy przygotowali moc atrakcji – punkowy wieczór 4 listopada jest dopiero pierwszą z nich. Bilety na koncerty (w cenie 99 zł), są już w sprzedaży w kasie klubu Wytwórnia (ul. Łąkowa 29) oraz internetowych serwisach: bilety24.pl, ticketmaster.pl i goingapp.pl.

Dezerter to sumienie polskiego punka. Ich teksty zawsze są zaangażowane społecznie, celnie komentują aktualną sytuację w kraju i na świecie, a muzyka w swej prostocie trafia do każdego, kto sięgnie po ich płyty lub przyjdzie na koncert.

Hańba! już z nazwy jest zbuntowana – Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa „Hańba!". W utworach sięgają do historii, by uwypuklić powtarzalność naszych dziejów. Teksty zespołu to wiersze mniej i bardziej znanych poetów. Muzycznie serwują połączenie folku i punka, choć to w znacznej mierze uproszczenie…

Dla Zespołu Sztylety najważniejsza jest wolność. Oznacza ona brak muzycznych ograniczeń oraz pełną swobodę wypowiedzi. To właśnie dlatego w ich muzyce przeplatają się wpływy post-hardcore’u, indie, noise rocka, a w bardziej radykalnych momentach – black metalu. Formacja znana jest z niezwykle dynamicznych koncertów.

Grupa Bad Breeding pochodzi z podlondyńskiego Stevenage. W ich muzyce mieszają się tradycje starej szkoły anarcho-punka i hardcore’u z mniej klasycznymi elementami noise. Guardian napisał o nich, że są „najlepszym punkowym zespołem w Wielkiej Brytanii”.

Test Department to formacja prawdopodobnie znana fanom Einstürzende Neubauten. Pochodzi ona z Londynu i jest jednym z najważniejszych, a także najbardziej wpływowych zespołów muzyki wczesnego industrialu. Podejście grupy charakteryzuje się wykorzystywaniem „znalezionych” materiałów i rekonstruowaniem ich tak, aby jak najlepiej służyły ich celom. Robienie „więcej” za pomocą „mniej”. Test Dept. używa jako źródła dźwięku niekonwencjonalnych instrumentów takich jak złom czy maszyny przemysłowe. Grupa jest znana z wydarzeń realizowanych z rozmachem w nietypowych lokalizacjach.

W swoim czasie sporo namieszał na rynku muzycznym zespół Chumbawamba. Interrobang?! tworzą Dunstan Bruce i Harry Hamer z Chumbawamby oraz Stephen Griffin z Regular Fries. Grupa powstała w 2012 r. z wizją i chęcią stworzenia czegoś, co przemówi do pokolenia, które dorastało w cieniu punka. Interrobang?! pragnął przypomnieć nadzieje i marzenia, jakimi przepełniony był ten bunt. Artyści chcieli również dociec, jak teraz pokolenie postpunkowe wyraża swój gniew. Stworzyli własny styl nazwany agit-punk-funkstorm. Jest kanciasty, napięty, skupiony, pulsujący i intensywny, a także zwięzły i zawsze na temat.

Star icon
Produkty miesiąca
Aurora DSP Mr. Hector - cyfrowa emulacja wzmacniacza gitarowego
JBL PRX ONE - przenośny zestaw głośnikowy
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó