Roland Cloud Connect - chmura z instrumentami muzycznymi i brzmieniami

03.08.2022  | Bartek Adel Vent
Roland Cloud Connect - chmura z instrumentami muzycznymi i brzmieniami

Firma Roland konsekwentnie rozwija swoją usługę Roland Cloud, która zawiera w sobie pakiet wirtualnych klasyków z rodziny Roland oraz mnóstwo brzmień i sampli jakie możemy wykorzystać w swoich utworach. Najnowszy produkt z rodziny to Cloud Connect czyli zestaw adaptera bezprzewodowego i 12 miesięcy subskrypcji Roland Cloud Pro.

Roland Cloud zawiera w sobie takie wtyczki jak JD-800, maszyny z serii TR oraz wiele innych, kultowych dla Rolanda i użytkowników na całym świecie - instrumentów i efektów (w sekcji efektów jest dostępny np. Chorus z JUNO). Jednak prawdziwą siłą tej usługi jest olbrzymia baza patchy, sampli oraz co ważne algorytmów znanych z tych najważniejszych instrumentów jak JUNO, SH-101 czy wspominany już wcześniej JD-800.

Algorytmy te nazywają się Model Expansions i podobnie jak klasyczne patche mogą być transferowane do kompatybilnych instrumentów. Jednak transfer ten może być dość niewygodny ze względu na konieczność podłączenia instrumentu do komputera.

Problem ten jest rozwiązywany przez WC-1 czyli adapter WIFI pozwalający bezprzewodowo przesyłać Model Expansions oraz patche do kompatybilnych instrumentów. W momencie tworzenia tego tekstu adapter WC-1 można podłączyć do Jupitera-XM/Jupitera-X oraz do nowego instrumentu w ofercie producenta - JUNO-X.

Zaletą pakietu jest dostęp do PRO subskrypcji na 12 miesięcy, która umożliwia korzystanie z wszystkich wtyczek (także na naszym komputerze), technologii ZEN-Core znajdującej się w syntezatorze ZENOLOGY PRO oraz pakietów brzmień i sampli.

Zarządzanie zawartością Roland Cloud może odbywać się nie tylko na komputerze. Aplikacja Roland Cloud Connect jest dostępna także na urządzenia iOS/iPadOS oraz co ważne na Androida od wersji 9 do 12. W ten sposób możemy zarządzać biblioteką patchy praktycznie w biegu. Wystarczy, że do naszego instrumentu jest podłączony adapter WC-1. Roland zapowiada zwiększenie listy kompatybilnych z WC-1 urządzeń oraz rozbudowę chmury o nową zawartość.

Roland Cloud Connect kosztuje 99 USD. Więcej informacji TUTAJ

Star icon
Produkty miesiąca
Aurora DSP Mr. Hector - cyfrowa emulacja wzmacniacza gitarowego
JBL PRX ONE - przenośny zestaw głośnikowy
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó