ToneBoosters MBC - saturator i kompresor wielopasmowy

04.08.2022 
ToneBoosters MBC - saturator i kompresor wielopasmowy

Niewielkie, jednoosobowe firmy specjalizujące się w tworzeniu studyjnych wtyczek nie raz udowadniały, że aby zrobić dobry produkt najważniejszy jest pomysł. Taką firmą jest ToneBoosters, którego wtyczki można określić mianem przystępnych cenowo i dobrze brzmiących. Najnowszy produkt firmy to MBC czyli kompresor wielopasmowy z opcją saturatora.

MBC pozwala na utworzenie do 10 punktów rozdzielających pasmo sygnału na strefy, które można podawać indywidualnej obróbce dynamicznej. Każda z tych stref może mieć swoje ustawienia, które są niezależne względem innych. Ma to na celu poradzenie sobie z problematycznymi częstotliwościami i nagraniami sygnałów audio, które są trudne do obróbki z użyciem standardowej kompresji takimi jak nagrania live koncertów, orkiestry symfoniczne czy nagrania typu stemy.

ToneBoosters MBC sprawdzić się zatem jako kompresor i saturator dla grup ścieżek w miksach, ale też jako narzędzie masteringowe i finalizacyjne. Do innych ważny zalet tej wtyczki można zaliczyć moduł saturacji, który nie tylko może służyć uwypukleniu brzmieniu ścieżek w miksach, ale dzięki analogowemu charakterowi - może też je czynić cieplejszymi i bardziej przyjaznymi odbiorcy. MBC jest przygotowany do pracy w środowisku wielokanałowym i przestrzennym. Obsługuje do 16 ścieżek spatial audio. Funkcję tę docenią osoby tworzące miksy dolby.

Plugin został wyposażony w wejście sidechain i co za tym idzie może być sterowany sygnałem audio pochodzącym z innych ścieżek w miksie. Producent chwali się, że MBC charakteryzuje się bardzo niewielką ilością własnych zniekształceń harmonicznych jakie wprowadza do miksu. A jakość całości jest poprawiona i tak przez mechanizm wygładzający (aliasing). Wtyczka posiada interfejs użytkownika, który możemy skalować do rozmiaru naszego ekranu. Dodatkowo warto dodać, że dostępne są motywy, które pozwalają dopasować kolorystykę pluginu do naszego DAW.

ToneBoosters MBC jest dostępny w wersji desktop jako wtyczka VST, AU oraz AAX oraz w wersji mobilnej na tablety i telefony Apple - AUv3. Zarówno plugin desktop jak mobilny mogą być uruchamiane standalone - bez hosta i procesować sygnał bezpośrednio z interfejsu audio. Użytkownik może wymieniać presety z wersji iOS/iPadOS z wersją na komputery, co czyni MBC ciekawą propozycją dla osób produkujących muzykę w biegu lub potrzebujących narzędzi umożliwiających pracę w różnych środowiskach.

ToneBoosters MBC w wersji na komputery kosztuje 25 dolarów. Wersja na sprzęty Apple kosztuje 10 dolarów. Więcej informacji TUTAJ

Star icon
Produkty miesiąca
Aurora DSP Mr. Hector - cyfrowa emulacja wzmacniacza gitarowego
JBL PRX ONE - przenośny zestaw głośnikowy
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó