Korg Minilogue Bass - syntezator w wersji limitowanej

24.11.2022  | Bartek Adel Vent
Korg Minilogue Bass - syntezator w wersji limitowanej

Limitowane i często ekskluzywne wersje produktów to dla wielu firm sposób na podniesienie swojego prestiżu oraz dodatkowy zarobek. Na podobny ruch zdecydował się Korg prezentujące Minilogue w wersji Bass czyli dobrze znany syntezator z innymi kolorami panelu przedniego, klawiszy oraz dodatkowym zestawem brzmień zaprojektowanych specjalnie dla wersji Bass.

Korg Minilogue Bass to w zasadzie przemalowany Korg Minilogue. Nie ma tutaj nowych efektów oraz zmian w torze syntezy. Jedyną zmianą jaka ma wpływ na brzmienie są nowo opracowane presety od artystów i inżynierów Korga. Co wcale nie jest zarzutem bo pierwotna konstrukcja to nadal ciekawy, niewielki analog z głosami, które mogą pracować w kilku trybach takich jak Poly, Unison czy Chord. Dodatkowo dwa oscylatory jakie zostały wbudowane w Minilogua pozwalają na płynne zmiany kształtu fali. Niby nic, ale potrafi dostarczyć mbóstwo radość tym którzy lubią spędzać długie godziny na dopieszczaniu jednej barywy i kreatywnych poszukiowaniach.

Choć syntezator może jednocześnie zagrać tylko 4 głosy - jest to w zupełności wystarczające i nawet tak niewielka polifonia może być użyteczna do tworzenia zarówno prostych leadowych barw jak i tych bardziej złożonych jak pady czy akordy. Sporej ilości radości dostarcza wbudowany sekwencer, który może stać się szczególnie istotny jeśli chcemy zaprogramować partię bass i do niej dogrywać na żywo - pozostałe partie. W zasadzie zarówno w przypadku standardowego Minilogua oraz edycji limitowanej, możliwość sekwencjonowanie swoich fraz to duże udogodnienie i ciekawa forma poszukiwania pomysłów na utwór.

Oczywiście pozostaje pytanie jak to brzmi? Minilogue jak to analogowy syntezator ma swój charakter. Nie jest to instrument uniwersalny i trzeba powiedzieć wprost, że warto zapoznać się z paletą brzmieniową jaką oferuję, gdyż nie każdemu może ona przypaść do gustu. Jest wiele lepiej brzmiących konstrukcji, jednak nie da się ukryć, że są one zwykle droższe. Choć wersja Bass kosztuje więcej o standardowej i to też warto wziąć pod uwagę przed zakupem (300 dolarów różnicy). Jeśli patrzymy na współczynniki brzmienie/cena to wersja Bass nie wypada tak korzystnie jak zwykły Minilogue.

O wyglądzie Korga Minilogua Bass można powiedzieć, że jest dyskusyjnych - jedni docenią czarno-czerwoną klawiaturę oraz motywy malowane na panelu przednim za ich agresywną charakterystykę. Choć pewnie są użytkownicy, którzy pozostaną przy wersji standardowej. Jedno jest pewne. Korg tworząc tak wyglądający syntezator pokazuje, że nie boi się zrobić małego zamieszania. Instrumenty w wersjach limitowanych praktycznie zawsze zyskują nieco na wartości w dłuższej perspektywie i są rarytasem poszukiwanym przez kolekcjonerów. A tych akurat nie brakuje w syntezatorowym światku :)

Więcej informacji TUTAJ

Star icon
Produkty miesiąca
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
JBL PRX ONE - przenośny zestaw głośnikowy
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó