Sonicware LIVEN LoFi-12 - groovebox LoFi

24.11.2022  | Bartek Adel Vent
Sonicware LIVEN LoFi-12 - groovebox LoFi

Japoński producent grooveboxów i samplerów - Sonicware zaprezentował sampler, który pozwala pracować w rozdzielczościach audio jakie dzisiaj nie są uznawane za standardy studyjne. Jednak to właśnie niższa niż zwykle jakość jest siłą na jaką postawiono w przypadku tego urządzenia. Czy w 2022 roku takie podejście ma sens?

Sonicware Liven LoFi-12 to samplingowy groovebox, którego silnik brzmieniowy pozwala pracować z jakością 16-bit-12/24kHz oraz umożliwia skorzystanie z trybu 12-bitowego w przypadku odtwarzania jak i samplingu. Producent chwali się, że takie podejście ma dostarczyć prawdziwego brzmienia LoFi, które nie jest sztucznie generowane przez wtyczki lub inne urządzenia. Sonicware Liven to maszyna, która pracuje z niższymi wartościami próbkowania, ale robi to celowo.

Urządzenie pozwala nagrać 4-sekundowe sample, które następnie mogą być obrabiane przez wewnętrzny silnik samplingu. Możliwa jest edycja wysokości stroju sampla, punktów startu i końca oraz odwrócenie odtwarzania. Slotów na sample jest 128, a producent dostarcza Liven z 80 samplami wbudowanymi, które mogą być dobrym punktem startowym dla naszych produkcji.

Liven LoFi-12 oferuje 10 głosów polifonii, co może nie jest rekordową wartością w tego typu konstrukcjach, ale patrząc na utwory demo - pozwala na stworzenie sensownie brzmiącej produkcji. Groovebox oddaje do naszej dyspozycji filtr typu multi-mode, a dla wprowadzenia ruchu i życia do projektu - także 12 typów arpeggiatora. Sekwencer posiada 4 ślady i może nagrywać patterny o długości 64 kroków. Patternów może być w sumie 64. Dodatkowo obsługuje parameter lock (w tym także modyfikację brzmienia, nie tylko samego kroku) oraz swing.

Urządzenie posiada efekty przeznaczone do pracy na ścieżce sekwencera. Są to Chorus, Flanger, Tremolo, Delay, Distortion, Bit Crusher, LPF, HPF, Izolator, Tilt EQ, Kompresor. Dodatkowo dysponujemy możliwością uruchomienia efektu master na całość toru sygnału. Sonicware wyposażył urządzenie w następujące Master FX: Hall Reverb, Room Reverb, Arena Reverb, Plate Reverb, Tunnel Reverb, Infinity Reverb oraz efekty symulacyjne: Cassette Tape i Vinyl.

Groovebox może pracować na bateriach, całość sprawia wrażenie lekko plastikowej. Jednak Sonicware zapewnia, że urządzenie przetrwa pracę w terenie. Cieszy obecność pełnych portów MIDI. Więcej informacji TUTAJ

Star icon
Produkty miesiąca
Kali Audio IN-UNF - system monitorowania
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó