SSL 12 - rozbudowany interfejs audio

05.12.2022  | Bartek Adel Vent
SSL 12 - rozbudowany interfejs audio

Brytyjska firma Solid State Logic jest tytanem pracy jeśli mówimy o projektowaniu urządzeń studyjnych takich jak konsolety, miksery czy interfejsy audio. Widać w ostatnich latach ekspansje przedsiębiorstwa na rynek interfejsów audio - co jest zrozumiałe bo rynek ten rozwija się bardzo dynamicznie. Najnowszy produkt firmy zdaje się tylko potwierdzać ten trend.

Nowy interfejs oznaczony numerem 12 to zarazem najbardziej rozbudowana karta audio typu desktop w ofercie producenta. Poprzednie modele 2 i 2+ charakteryzowały się obecnością 2 preampów i 2 wejść. Nowe urządzenia to 4 preampy wbudowane oraz 2 wejścia instrumentalne znajdujące się na przednim panelu. Rozbudowano także sekcje wyjść, która oferuje od teraz 4 niezależne wyjścia.

Jakby tego było mało, pomyślano także o muzykach sesyjnych i od teraz SSL 12 oferuje dodatkowe wyjście słuchawkowe, które z pewnością ucieszy także osoby miksujące muzykę w duecie lub chcące mieć podpiętą inną parę słuchawek. SSL wie, że inżynierowie w studiach projektowych lub mikserskich, potrzebują czasami monitorować materiał audio na różnych parach monitorów studyjnych jak i słuchawek. Są modele nadające się lepiej do nagrywania, początkowej obróbki (zamknięte słuchawki) oraz modele bardziej do miksu - otwarte.

SSL 12 oferuję także interfejs ADAT dzięki czemu możemy podłączyć urządzenia oferujące dodatkowe wejścia i tym samy rozbudować nasz system audio. To w pełni profesjonalne i często spotykane w mniejszych studiach (i nie tylko) rozwiązaniem gdzie desktopowy interfejs jest uzupełniany właśnie zestawem dodatkowych wejść poprzez ADAT.

Nowością względem mniejszych produktów z serii jest obecność filtra górnoprzepustowego, który przyda się podczas nagrywania wokali i instrumentów gdzie nadmiar basu nie jest pożądany.

Urządzenie posiada wejście i wyjście midi, interfejs jest dostarczany wraz z pakietem wtyczek nazwanym SSL Production Pack, który zawiera takie oprogramowanie jak Native Instruments Hybrid Keys, Ableton Live Lite czy wtyczki SSL - Vocalstrip i Drumstrip. Więcej informacji TUTAJ

Star icon
Produkty miesiąca
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
JBL PRX ONE - przenośny zestaw głośnikowy
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó