FL Studio Vintage Phaser

23.01.2023  | Paweł Pruski
FL Studio Vintage Phaser

Jeden z najbardziej charakterystycznych phaserów (korzystał z niego m.in. Jean Michel Jarre) trafił właśnie do FL Studio.

Wybór efektu nie jest przypadkowy. Vintage Phaser bazuje na Small Stone (Electro - Harmonix), który jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych efektów tego typu w obrębie muzyki elektronicznej. Jest tak za sprawą Jean Michel Jarre’a, który wykorzystywał go w swoich produkcjach (m.in. Oxygene). W przypadku wtyczkowego odpowiednika zachowano pierwotną prostotę oraz brzmienie, dodając jednocześnie kilka udogodnień. Prostota jest widoczna w pierwszej części wtyczki, gdzie za pomocą dwóch suwaków możemy dokonywać przesunięć fazowych. Do dyspozycji mamy również sekcje modulacji, które możemy przypisywać do podstawowych parametrów wtyczki. Oczywiście jeśli wolimy ustawiać je ręcznie - każdy parametr posiada możliwość automatyzacji.

Dodatkowe parametry obejmują również możliwość wyboru charakterystyki (koloru) efektu, jak również filtrację HP. Wtyczka na pewno przypadnie do gustu wszystkim fanom klasycznych brzmień. Dzięki interesującej charakterystyce i bardzo prostemu sterowaniu może również zaciekawić twórców zajmujących się nowymi brzmieniami, chcącymi nadać im ciekawego charakteru. Pokłon należy się również twórcą FL Studio, którzy oprócz nowych typów elektów, odwołują się do zapomnianej momentami klasyki.

Więcej informacji TUTAJ

Star icon
Produkty miesiąca
Electro-Voice EVERSE 12 - głośnik bezprzewodowy
Sennheiser EW-DX MKE 2 / 835-S SET - zestaw mikrofonów bezprzewodowych
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó