Behringer AKS Mini

23.01.2023  | Paweł Pruski
Behringer AKS Mini

Kolejne informacje na temat miniaturowej wersji klasycznego syntezatora AKS. Wszystko wskazuje na to, że już za kilka miesięcy produkt będzie dostępny w sklepach.

Prawie rok temu Behringer ogłosił linię bardzo przystępnych cenowo przenośnych syntezatorów. Z założenia mają konkurować z mini-syntezatorami, takimi jak Korg Volca, czy Modal Electronics. Równolegle do zapowiedzi toczyła się w social mediach firmy ożywiona dyskusja na temat tego, który syntezator powinien ujrzeć światło dzienne jako pierwszy. W komentarzach wielokrotnie powtarzał się Behringer AKS Mini. Co prawdopodobnie wpłynęło na decyzję firmy. Przez długi czas było cicho o rozwoju tych małych, przystępnych cenowo syntezatorów. KIlka dnie temu Behringer opublikował nowe zdjęcie ostatecznego projektu AKS Mini z dodatkowymi informacjami. Ostateczna wersja będzie miała trzy VCO , wbudowany arpeggiator i 16-stopniowy sekwencer. Możemy więc zapisywać parametry w sekwencji. VCO, filtry itp. będą oparte na tych samych obwodach , co oryginalny syntezator VCS3 (aby osiągnąć ten sam charakter brzmienia), ale w instrumencie przenośnym. Behringer twierdzi, że docelowa cena detaliczna wyniesie 99 USD, a wysyłka zaplanowana jest na lato.

Warto również dodać, że Behringer od jakiegoś czasu pracuje nad pełnowymiarowym klonem. Jakiś czas temu potwierdzono, że jest gotowy do uruchomienia w marcu ubiegłego roku, ale nie mamy dalszych wiadomości na ten temat.

Star icon
Produkty miesiąca
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
JBL PRX ONE - przenośny zestaw głośnikowy
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó