Spektro Audio NGEN - generator pomysłów MIDI

26.01.2023  | Bartek Adel Vent
Spektro Audio NGEN - generator pomysłów MIDI

Algorytmy ułatwiające tworzenie muzyki to trend jaki możemy obserwować już od kilki lat. Od prostych, automatycznych generatorów akordów przez zaawansowane urządzenia MIDI potrafiące tworzyć w locie całe partie instrumentalne oraz inteligentne sekwencery, które analizują już stworzony materiał i na jego podstawie tworzą wariacje. Takim urządzeniem jest NGEN firmy Spektro Audio.

NGEN to sekwencer obsługujący do 16 ścieżek MIDI, który korzysta z dobrodziejstw jakie oferują algorytmy automatycznego tworzenia patternów. Urządzenie posiada dedykowane 10 efektów MIDI, które dodatkowo mogą transformować pojawiający się na wejściu sygnał MIDI. Urządzenie jest całkowicie standalone - nie potrzebuje do pracy komputera, co z pewnością ucieszy osoby preferujące styl pracy DAWless. Wewnętrzne silniki generujące MIDI zostały zaprojektowane żeby dostarczyć naszym syntezatorem, modułom i grooveboxom odpowiednie partie muzyczne. Masz melodię ale nie masz pomysłu na bas? Nie ma problemu - NGEN wygeneruję różne wariacje partii basowych. Sprzęt może pracować nie tylko ze sprzętowymi urządzeniami ale pełnoprawnymi aplikacjami lub mobilnymi appkami - wszystkim, co rozumie sygnały MIDI. Można dostrzeć potencjał NGEN jako generatora pomysła dla ipadowgo muzyka lub fana modularnego setupu.

Algorytmów generujących w NGEN jest 12. Zostały zaprojektowane tak, aby dostarczyć użytkownikowi linie basowe, partie perkusyjne, bębny czy chwytliwe melodie. Algorytm Polyform słucha sygnału na wejściu i generuje na jego podstawie sekwencje MIDI. Wykorzystuje do tego kolejny algorytm - ACDGEN, który ma za zadanie uzupełnić patterny wygenerowane przez Polyform. To tylko przykłady jakich typów algorytmów możemy spodziewać się w NGEN. Urządzenie posiada dedykowane silniki do arpeggios, rytmów perkusyjnych czy nawet inspirowane maszyną turinga - algorytmy do generowania wariacji w locie.

Wbudowane efekty MIDI pozwalają na sekwencjonowanie CC, midi deleye, zmianę program changes w locie czy w końcu wspomniane wcześniej generowanie akordów czy randomizację velocity. Mnogość parametrów i opcji w tak małym urządzeniu po prostu zadziwia. Urządzenie było opracowywane przez 3 lata, w momencie publikacji tego artykułu - pierwsza partia została całkowicie wyprzedana. Spektro Audio NGEN został wyceniony na 599 dolarów. Więcej informacji TUTAJ

Star icon
Produkty miesiąca
Earthworks SR117 - mikrofon pojemnościowy wokalny
Sennheiser HD 490 PRO Plus - słuchawki studyjne
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó