Nowa aktualizacja dla Digitakta

04.03.2023 
Nowa aktualizacja dla Digitakta

Wraz z aktualizacją 1.5 pojawiają się nowe silniki brzmieniowe, kilka globalnych zmian i poprawek. Innymi słowy - doskonały update.

Elektron Digitakt to sampler, który cieszy się ogromną popularnością wśród producentów na całym świecie. Jego wyjątkowa architektura oraz innowacyjne funkcje sprawiają, że jest to jedno z ulubionych urządzeń producentów. Wraz z najnowszą aktualizacją - 1.5 - urządzenie stało się jeszcze bardziej wszechstronne i funkcjonalne. W pewnym sensie stało się nieco bliższe swojemu starszemu bratu - Octatrackowi. Funkcje, które do tej pory pojawiały się wyłącznie w tym drugim, trafiły właśnie do Digitakta.
    
Najbardziej znaczącą nowością jest dodanie silników brzmieniowych. Jest to rozwiązanie, które od lat funkcjonuje w przeróżnych sprzętach firmy Elektron. Chodzi o podzielenie funkcjonalności urządzenia na osobne silniki, które wykonują różne funkcje. Tak więc pojawiły się: One shot, Werp, Repitch oraz Slice. Pierwszy, jak sama nazwa wskazuje, jest dedykowany pojedynczym samplom, z których chcemy stworzyć sekwencję perkusyjną lub melodyczną. Zestaw przypisanych do silnika funkcji najlepiej pasuje do tego rodzaju pracy z próbkami. Drugi silnik (Werp) to maszyna, która umożliwia automatyczne dopasowywanie sampli i pętli do tempa. Możemy np. zmieniać melodię, pozostając zsynchronizowanym ze swoim tempem lub dostosowując tempo bez wpływu na ton dźwięków. Repitch (trzeci silnik) automatycznie stosuje zmianę tonu do sampli i pętli, aby dopasować je do tempa patternu. Ostatni (Slice) zamienia próbki w plastry o podobnej wielkości, które można wyzwalać indywidualnie. Plasterki te można tworzyć za pomocą siatki  4, 8, 16, 32 lub 64 segmentami. Ponadto w aktualizacji pojawiła się również możliwość umożliwiającą nagrywanie pętli w oparciu o bieżące BPM podczas samplowania lub ponownego próbkowania. Poprawiono również kilka błędów jakie były obecne w poprzedniej wersji oprogramowania.

Więcej informacji TUTAJ

Star icon
Produkty miesiąca
Earthworks SR117 - mikrofon pojemnościowy wokalny
Sennheiser HD 490 PRO Plus - słuchawki studyjne
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó