Dyspensa.AI i julek ploski ruszają z cyklem wideo

11.07.2023 
Dyspensa.AI i julek ploski ruszają z cyklem wideo

Praktycznie każdego dnia pojawiają się nowe informacje dot. rozwoju narzędzi bazujących na sztucznej inteligencji. Jednym z ciekawszych ośrodków monitorujących sytuacje w świecie AI jest niedawno powstała inicjatywa Dyspensa.AI. Ośrodek badawczy powołany przez Wojtka Urbańskiego właśnie ogłosił nowy cykl filmów wideo w których przedstawiane będą narzędzia służące do produkcji, które korzystają z zasobów sztucznej inteligencji.

O tym, że Wojtek Urbański otwiera muzyczny startup - Dyspensa.AI, pisaliśmy już jakiś czas temu. Od tamtego momentu ten wielokrotnie nagradzany producent i kompozytor opowiadał o szansach oraz zagrożeniach płynących z rozwoju sztucznej inteligencji w różnych mediach. Temat jest rzeczywiście bardzo "medialny", ale też trudno się dziwić, bo dotyczy coraz większej liczby osób.

Jednymi z najbardziej zainteresowanych idącymi zmianami zdecydowanie powinni być producenci muzyczni, gdyż niebawem może się okazać, że ich praca może zostać zastąpiona właśnie przez dokonania sztucznej inteligencji. Oczywiście od tego momentu dzieli nas jeszcze sporo czasu, jednak najgorszą postawą w tej chwili jest obojętność.

Podobnego zdania jest właśnie Wojtek Urbański oraz inne osoby zaangażowane w projekt Dyspensa.AI. Jednym z nich jest julek ploski, a więc jeden z ciekawszych krajowych producentów młodego pokolenia. To właśnie autor takich płyt jak m.in. "Julek!Julek!Julek!" czy "Tesco" przez ostatnie tygodnie poznawał narzędzia bazujące na sztucznej inteligencji i implementował je do swojego workflow. Jakie są tego efekty? Tego możecie dowiedzieć się śledząc instagram Dyspensa.AI (TUTAJ), gdzie co tydzień będzie pojawiał się nowy materiał w którym artysta opowiadał będzie z jakich narzędzi korzysta.

Star icon
Produkty miesiąca
Kali Audio IN-UNF - system monitorowania
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó