Audiostacja wyłącznym dystrybutorem marek Sequential i Oberheim w Polsce

14.11.2023 
Audiostacja wyłącznym dystrybutorem marek Sequential i Oberheim w Polsce

Firma Audiostacja została wyłącznym dystrybutorem marek Sequential i Oberheim w Polsce.

Początki obu firm to kolorowe lata siedemdziesiąte, kiedy technika syntezy dźwięku przekraczała kolejne bariery. Dziś trudno w to uwierzyć, ale dopiero w drugiej połowie tamtej dekady syntezator analogowy doczekał się wielogłosowości, czyli polifonii, a mówiąc po ludzku możliwości grania całych akordów, a nie pojedynczych dźwięków. Doczekał się też sprytnego mikroprocesorka, który umożliwiał zapisanie rożnych ustawień (presetów) i ich natychmiastowe przywoływanie za dotknięciem przycisku.

To wtedy właśnie firma Sequential Circuits założona przez Dave'a Smitha wypuściła na rynek syntezator Prophet-5, który dysponował pięciogłosową polifonią i pamięcią ustawień. To był przełom, sensacja i kosmos w jednym. Instrument wyniósł firmę Dave'a do panteonu sławy i już na zawsze zapisał się jako "ten pierwszy".   
    
Dzisiaj Prophet-5 osiąga astronomicznie ceny na rynku wtórnym, choć na szczęście jest znów produkowany, tym razem z dziesięcioma głosami! Dave Smith, po zamknięciu firmy na początku lat osiemdziesiątych, przetrwał epokę syntezatorów cyfrowych i powrócił dwadzieścia lat później, najpierw pod postacią Dave Smith Instruments, a od niedawna jako po prostu Sequential.
    
    
Drugą marką jest Oberheim, firma założona 50 lat temu przez Toma Oberheima, która wsławiła się supermocarnie i jednocześnie miękko brzmiącymi "analogami" (kojarzysz wstęp do "Jump" Van Halen?), które, podobnie jak dzieła Dave'a Smitha powróciły w chwale i są znów dostępne!

Obydwaj producenci to dziś jedna firma działająca pod dachem korporacji Focusrite, która zapewnia im swobodę oraz szerokie możliwości rozwoju. Sequential i Oberheim oferują całą gamę syntezatorów, które wyznaczają nowe trendy w analogowej syntezie, co potwierdza, że technologia analogowa ma się świetnie!

Star icon
Produkty miesiąca
Neumann NDH 30 Black Edition - studyjne słuchawki
Focusrite Scarlett Solo 4th Gen - interfejs USB
Electro-Voice EVERSE 8 - akumulatorowy system głośnikowy
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó