LATE z JBL Professional SRX900

15.11.2023 
LATE z JBL Professional SRX900

Firma „LATE” od wielu lat działa na rynku artystycznym świadcząc usługi z zakresu kompleksowej obsługi wydarzeń scenicznych, biznesowych, rozrywkowych, a także
naukowych. W czerwcu 2021 r. firma kupiła wielofunkcyjny, koncertowy system liniowy JBL serii VTX A8 napędzany wzmacniaczami CROWN I-Tech 4x3500HD. Niedawno LATE kupiło system aktywnych zestawów głośnikowych serii JBL SRX900. Jest to idealne rozwiązaniem dla firm rentalowych, instalacji stałych oraz muzyków poszukujących najlepszego połączenia wydajności i mobilności.

Doskonała jakość brzmienia serii SRX900 jest oparta na sprawdzonych technologiach JBL Professional. Poprosiliśmy właściciela firmy LATE, Pawła Dudzińskiego, o komentarz, dlaczego zdecydował się na zakup systemu SRX900 i jaki jest w użytkowaniu:

- Pierwszym powodem zakupu było zapotrzebowanie na frontfille do naszego systemu VTX A8. Zdecydowaliśmy się na SRX906 LA. Moduły są aktywne, lekkie, małe i jednocześnie bardzo skuteczne. Kąt propagacji to 120* - co wydaje mi się bardzo dobrym rozwiązaniem na FF. Akcesoria montażowe są kompatybilne z serią VTX serii A, co pozwala na szybki i prosty montaż. Każdy moduł ma na swoim pokładzie wzmacniacz i swoje DSP, którym możemy zarządzać z poziomu bardzo intuicyjnego oprogramowania, jak i za pomocą modułu wbudowanego w kolumnę. To bardzo wygodne rozwiązanie. Naszym planem było – nieangażowanie kolejnych końcówek mocy i jednocześnie możliwość sterowania każdą kolumną z osobna, co daje duże pole manewru w konfiguracji systemu. Akcesoria, które zabezpieczają kolumny przed deszczem, pozwalają im na pracę na zewnątrz. Drugim powodem było zapotrzebowanie na mały i lekki system liniowy, który jednocześnie będzie mógł działać z pozycji wiszącej, jak i stojącej na statywie. Innymi słowy wielofunkcyjne narzędzie, który pozwoli nam na realizację mniejszych wydarzeń, na bardzo wysokim poziomie, zbliżonym do VTX, ograniczając jednocześnie liczbę i wielkość „gratów”, które zabieramy na event.

Waga jednego aktywnego modułu to zaledwie 17kg! Grono składające się z 6 modułów wraz z ramą to jedyne 110kg. Bez problemu zagra na 30m przy bardzo dobrej skuteczności i doskonałym brzmieniu. W zestawie z aktywnymi, bardzo „silnymi” subbasami SRX 918S to naprawdę solidny, dobrze brzmiący system. Jego mobilność i gabaryt do duża zaleta. W wielu miejscach, w których dotychczas było to niemożliwe - możemy sobie pozwolić na podwieszenie systemu – w przypadku eventów – to duży atrybut z punktu widzenia estetyki, jak i pokrycia audytorium dźwiękiem. Na ten moment system sprawuje się świetnie. Od czasu, kiedy pojawił się w magazynie – jeździ pracować bardzo często i szczerze mówiąc, nadal nas zaskakuje – oczywiście pozytywnie :-)

W tej chwili dysponujemy dwunastoma modułami szerokopasmowymi i sześcioma modułami niskotonowymi oraz kompletem akcesoriów JBL do wieszania i stack-owania kolumn. Z racji, że system bardzo się sprawdza, planujemy go rozbudować o kolejne moduły, także nasza rodzina SRX 900 na pewno będzie się powiększać. Jak wcześniej wspominałem, jesteśmy bardzo zadowoleni z tej inwestycji.

Z czystym sumieniem mogę polecić serię SRX 900 wszystkim tym, którzy szukają mobilnego, wielofunkcyjnego systemu o bardzo małych gabarytach i wadze, który jednocześnie jest aktywny i łatwy w obsłudze, a jego skuteczność i brzmienie są na bardzo wysokim poziomie.

Star icon
Produkty miesiąca
Kali Audio IN-UNF - system monitorowania
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó