Austrian Audio – Linia Hi-Fidelity w ofercie MIP-HiFiPRO

30.11.2023 
Austrian Audio – Linia Hi-Fidelity w ofercie MIP-HiFiPRO

O ile Austrian Audio to stosunkowo nowa firma, to jej trzonem są ludzie, którzy pracowali wcześniej dla tak znanego producenta, jak AKG. Austrian Audio zostało założone w 2017 roku i w krótkim czasie marka zdążyła wyrobić sobie znakomitą opinię. Aktualnie rozszerza swoją ofertę o segment  wysokiej klasy sprzętu audio dedykowanego dla najbardziej wymagających miłośników muzyki.

Na nową linię produktów składają się jak na razie słuchawki The Composer – oraz wzmacniacz słuchawkowy Full Score One. Produkty tej firmy produkowane są w 100% w Austrii i są nie tylko znakomicie wykonane z najlepszych materiałów, ale też przywodzą na myśl przemyślane rozwiązania z rynku profesjonalnego. Nowe produkty właśnie wchodzą na rynek polski a bezpośrednim przedstawicielem tej linii produktowej jest firma MIP mająca pod sobą sieć sklepów HiFiPRO oraz MP3Store gdzie można wszystkie modele przetestować.

Austrian Audio The Composer

Referencyjne, otwarte słuchawki dynamiczne oferujące krystalicznie czyste i neutralne zarazem brzmienie o nieskrępowanej dynamice.

Niezwykle niskie zniekształcenia THD

Jedną z unikalnych cech słuchawek Austrian Audio The Composer jest fakt, iż posiadają one niezwykle niskie zniekształcenia harmoniczne (THD – Total Harmonic Distortion). I to w całym paśmie, także wliczając w to zakres niskich częstotliwości poniżej 100 Hz. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu inżynierów firmy pozyskanym wcześniej przy projektowaniu wielu flagowych i uznanych słuchawek marki AKG osiągnięto niezwykle niskie zniekształcenia. Specjalnie zaprojektowano nie tylko samą membranę, ale i układ magnetyczny tak, aby przy standardowej częstotliwości pomiaru wynoszącej 1 KHz wartość parametru THD znajdowała się poniżej wartości 0.1%. Jednocześnie w zakresie samego basu zniekształcenia słuchawek The Composer są aż o 3 razy niższe, aniżeli większości konkurencyjnych słuchawek w tym przedziale cenowym. Bezpośrednio przekłada się to nie tylko na jakość basu, ale także na czystość i czytelność brzmienia w całym paśmie.

Unikalna technologia przetworników Hi-X

Niezrównana jakość brzmienia słuchawek The Composer nie jest żadnym przypadkiem. Słuchawki te posiadają także unikalne przetworniki oznaczone symbolem Hi-X. Jest to skrót od „High Excursion”, co w praktyce oznacza, że membrany w The Composer mogą pracować bez zniekształceń z dużymi wychyleniami.

Co więcej, same membrany posiadają dużą średnicę – 49 mm – oraz są napędzane unikalnym systemem magnetycznym o pierścieniowej topologii wykonanym z bardzo silnych magnesów N52. Taka konstrukcja nie tylko znacząco redukuje turbulencje powietrza przy samej membranie, ale pozwala też na uzyskanie niezwykle silnego strumienia magnetycznego. A to bezpośrednio przekłada się na niższe zniekształcenia i lepszą kontrolę membrany. I co za tym idzie czystsze w swoim charakterze brzmienie.

Zobacz także test wideo:
Technics EAH-A800 - bezprzewodowe słuchawki z redukcją szumów
Technics EAH-A800 - bezprzewodowe słuchawki z redukcją szumów
Wszystkim osobom dorastającym w latach 70. i 80. minionego wieku należąca do Panasonica marka Technics nieodmiennie kojarzy się z gramofonami oraz doskonałym sprzętem hi-fi.

Same zaś membrany posiadają powłokę DLC, czyli są powlekane węglem o strukturze diamentu dla zapewnienia odpowiedniej sztywności i niskiej masy. Usztywniając membranę bez dodawania zbędnego ciężaru uzyskano bardzo dobrą odpowiedź impulsową, co z kolei daje znakomite oddanie muzycznego planktonu w nagraniach.

Unikalny system połączeń i najwyższej klasy materiały

The Composer korzysta z nowatorskiego systemu połączenia przewodu ze słuchawkami opartego o dwa wtyki bananowe. Takie rozwiązanie zapewnia znakomite parametry elektryczne i długowieczność połączenia. Słuchawki zostały precyzyjnie wykonane z najlepszych materiałów, oferując znakomite połączenie elegancji i funkcjonalności. W zestawie z nimi znajdziemy aż trzy wysokiej jakości przewody – jeden z wtykiem 6.3 mm oraz dwa zbalansowane z wtykami 4.4. mm oraz 4-pin XLR.

Austrian Audio The Composer dostępne są już w sieci sklepów HiFiPRO oraz MP3Store, a ich sugerowana cena detaliczna brutto wynosi 12995 złotych.

Star icon
Produkty miesiąca
Electro-Voice EVERSE 12 - głośnik bezprzewodowy
Sennheiser EW-DX MKE 2 / 835-S SET - zestaw mikrofonów bezprzewodowych
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó