Sennheiser i Neumann na Super Bowl LVIII

29.02.2024 
Sennheiser i Neumann na Super Bowl LVIII

Post Malone i Alicia Keys dali porywający występ podczas Super Bowl LVIII na stadionie Allegiant w Las Vegas 11 lutego 2024 r. Show rozpoczął Post Malone, wykonując inspirowaną stylem country wersję utworu „America the Beautiful” przy użyciu swojego ulubionego zestawu bezprzewodowego, składającego się z mikrofonu wokalnego SKM 6000 z kardioidalną kapsułą dynamiczną MM 435. Z kolei Alicia Keys w przerwie meczu zaśpiewała do nowej kapsuły mikrofonowej Neumann KK 105 U. Według CBS Super Bowl LVIII miał  średnią oglądalność 123,4 miliona widzów – największą w historii Super Bowl.

„Elektryzujące wykonanie przez Post Malone’a utworu „America the Beautiful” podczas ceremonii otwarcia Super Bowl podkreślił jego status jednego z najbardziej dynamicznych wykonawców w branży” – powiedział Alex Guessard, House PA Mixer w ATK Audiotek, firmie odpowiedzialnej od wielu lat za produkcję audio podczas Super Bowl. „Dzięki wsparciu najnowocześniejszej technologii bezprzewodowego dźwięku serii 6000 firmy Sennheiser dał występ, który zostanie zapamiętany na długie lata.”

Jak twierdzi inżynier IEM artysty, Travon Snipes, Post Malone używa mikrofonów Sennheisera od wielu lat, więc jego zespół zajmujący się produkcją na żywo nie widział powodu do zmian. „Chcieliśmy zachować spójność, więc poprosiłem o SKM 6000 z kapsułą MM 435, które zawsze były naszym zdaniem niesamowite. Niezawodność zawsze była na najwyższym poziomie i brzmią niesamowicie” – powiedział Snipes. Koordynatorzy częstotliwości meczów Super Bowl zarządzają podczas wydarzenia setkami kanałów sprzętu bezprzewodowego, wideo i audio. „Fakt, że mieli tam serię Sennheiser 6000, świadczy o niezawodności” – dodał Snipes.

Nowatorska aranżacja utworu „America the Beautiful” autorstwa Malone’a i jego długoletniego współpracownika, Louisa Bella, skłoniła piosenkarza do spokojnego rozpoczęcia utworu. „Świetnie radzi sobie z mikrofonem, rozumie dynamikę” – mówi Snipes. „Myślę, że umieszczenie mikrofonu tak blisko i efekt szeptu były z jego strony zamierzone. Wie, co to robi i wie, jak to wpłynie na kapsułę i jak to zabrzmi, jeśli się cofnie. Moim zadaniem jest wprowadzić go na boisko, a następnie pozwolić mu dodać swój kreatywny aspekt.”

„Używaliśmy kapsuły 9235, ale przeszliśmy na najnowszy model 435. Jest niesamowita i wyczynia cuda z jego głosem” – powiedział Snipes. Sprawdzając MM 435 inżynier był pod wrażeniem charakteru, jaki wydobył on z wokalu Malone’a. „Nadaje głosowi namacalność i wydobywa środek. Ale daje też wystarczająco dużo góry, żeby było wyraźnie, ale nie za ostro. Kapsuła naprawdę oddaje naturalne brzmienie jego głosu. Szukaliśmy kapsuły, która to uchwyci, a jednocześnie doda nam odrobiny blasku.”

Snipes dodaje, że MM 435 jest również solidna. „Średnie tony nie zapadają się, gdy chce je uwypuklić. Czasami podczas występów na żywo naprawdę stoi przy mikrofonie i daje z siebie wszystko. Ta kapsuła nie poddaje się i pozwala, aby jego głos pozostał wierny, niezależnie od tego, jak śpiewa lub występuje”.

Te cechy, wraz z odpornością MM 435 na sprzężenia zwrotne, przypieczętowały wybór. „Wiele razy Malone stawał przed PA albo przy zestawie perkusyjnym i śpiewając wśród perkusji. MM 435 to wół roboczy, zapewniający wiele wspaniałych cech, które pomagają nam w pracy z jego głosem” - kończy wywód Travon Snipes.

Star icon
Produkty miesiąca
Earthworks SR117 - mikrofon pojemnościowy wokalny
Sennheiser HD 490 PRO Plus - słuchawki studyjne
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó