Sinevibes Integer - rozbudowany delay

14.04.2024  | Bartek Adel Vent
Sinevibes Integer - rozbudowany delay

Sinevibes przyzwyczaił nas do tworzenie efektów sprawdzających się zarówno w typowym środowisku DAW jaki wtyczek do syntezatorów Korga opartych na technologii lougeSDK. Najnowszy produkt firmy łączy doświadczenia na obu polach i jest pierwszym produktem Sinevibes wspierającym tworzenie muzyki na systemie Linux.

Sinevibes Integer to rozbudowany delay, który opiera się na technologii znanej z pierwszych cyfrowych delayów opartych na chipach BBD. W dużym uproszczeniu jest to efekt, w którym modyfikowane są czasy między prędkością odtwarzania próbki - tak samo jak w typowym sample delay. Choć Integer wykracza znacząco poza te ramy. Modyfikacja czasu jest możliwa już przy symbolicznych wartościach wynoszących kilka herców jak i szalonych poziomach opierających się na megahercach. Generator sinusoidalny pozwala na modulowanie czasu opóźnienia, a miłym dodatkiem jest możliwość kontrolowania panoramy stereo i system randomizacji nazywany uroczo chaos.

Dla lepszej kontroli nad brzmieniem finalnym dodano dwa filtry - jeden pracujący trybie dolnoprzepustowym a drugi w trybie górnoprzepustowym. Całość zwięczona brickwall limiterem, który pozwala eksperymentować z dźwiękiem bez obawy o przesterowanie sygnału. Integer nie jest w zasadzie tylko efektem delay - możliwości kreowania brzmienia pozwalają na uzyskanie efektów chorus, flanger, filtrowania brickwall czy ogólnie szalonych dronów i nieprzewidywalnych loopów. Jest to efekt, który z pewnością przypadnie do gustu twórcom nagrań, producentom muzyczny ale też osobom szukającym intrygującego delay do projektów typu sound design, dźwięków do gier czy filmu.

Sinevibes Integer został wyceniony na 29 dolarów, jest dostępny jako wtyczka AAX/AU/VST3 na systemy operacyjne Mac/Windows oraz Linux.

Więcej informacji TUTAJ

Star icon
Produkty miesiąca
Earthworks SR117 - mikrofon pojemnościowy wokalny
Sennheiser HD 490 PRO Plus - słuchawki studyjne
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó