AlphaTeta Euphonia - nowy mikser rotacyjny

30.04.2024 
AlphaTeta Euphonia - nowy mikser rotacyjny

Jakiś czas temu otrzymaliśmy informację, że marka Pioneer DJ ustępuje miejsca AlphaTheta, a teraz dostaliśmy zupełnie nowy mikser o nazwie Euphonia. Czy mamy również do czynienia z nową jakością?

Od wprowadzenia na rynek CDJ-500 w 1994 roku, Pioneer DJ zbudował niesamowicie silną markę i nie będzie proste, aby jej dorównać a co dopiero przebić. Nazwa AlphaTheta bezpośrednio odnosi się do częstotliwości fal mózgowych osiąganych podczas optymalnej wydajności. Takie też mają być produkty tej nowej marki. Wydaje się, że Euphonia to krok w odpowiednim kierunku.

Euphonia generuje dźwięk o niezwykłej klarowności cyfrowej i bogactwie analogowym, stanowiący zupełnie nowe doświadczenie dla mikserów DJ-ów. Aby zapewnić najwyższą jakość dźwięku, która wiernie oddaje wyraz muzyki, Euphonia korzysta z zaawansowanych 32-bitowych przetworników A/D i D/A oraz operacji przetwarzania zmiennoprzecinkowego 96kHz/64-bit w DSP. Ta technologia cyfrowego przetwarzania sygnału, opracowana przez AlphaTheta przez wiele lat, gwarantuje wyjątkową jakość brzmienia.

Cały dźwięk wychodzący z Euphonii przechodzi przez specjalnie zaprojektowany obwód transformatora, stworzony we współpracy między AlphaTheta i Rupert Neve Designs, znanych producentów legendarnych analogowych obwodów audio i mikserów, cenionych przez artystów i inżynierów dźwięku na całym świecie. Ten unikalny transformator, dostrojony specjalnie dla Euphonii, dodaje bogate harmoniczne do muzyki, tworząc lśniący i dynamiczny dźwięk, idealny do miksowania. Niskie częstotliwości, takie jak bębny i bas, stają się bardziej stabilne i potężne, średnie częstotliwości, jak wokale i instrumenty, nabierają głębi i wyrazistości, a wysokie częstotliwości, takie jak hi-haty, brzmią delikatnie i naturalnie. Ten transformator łączy staroświeckie brzmienia z nowoczesnymi elektronicznymi, sprawiając, że miksowanie staje się niezwykle naturalne, jakby różne nagrania były częścią jednego, spójnego utworu muzycznego.

Rozmiar pokręteł izolatora jest idealny do szybkich obracania od środka do maksymalnej lub minimalnej wartości, a obciążenie momentu obrotowego jest doskonale zrównoważone zarówno dla szybkiej pracy, jak i precyzyjnej regulacji jakości dźwięku, zapewniając luksusowe odczucie, które nie jest zbyt lekkie. Częstotliwość odcięcia i nachylenie są ustawione tak, aby kontrolować i podkreślać pasma basowe, melodyjne i rytmiczne w naturalny, ale ostry sposób.

Euphonia została zaprojektowana, aby symbolizować nową erę mikserów rotacyjnych, przy czym "dwutonowa, dwuwarstwowa" stylistyka symbolizuje tradycję i innowację. Sekcja kanałów, składająca się z tradycyjnych elementów miksera, wyróżnia się od innowacyjnej sekcji wyświetlacza matowymi i błyszczącymi teksturami, co prowadzi do ostrego designu, łączącego elementy analogowe i cyfrowe. Miedziany kolor głównych pokręteł przekazuje ciepło dźwięku analogowego, a boczne panele z drewna są pomalowane na czarno, aby wpasować się w ogólny wygląd estetyczny.

 

Więcej informacji TUTAJ

Star icon
Produkty miesiąca
Earthworks SR117 - mikrofon pojemnościowy wokalny
Sennheiser HD 490 PRO Plus - słuchawki studyjne
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó