Dawesome MYTH - ciekawy syntezator za 125$

29.04.2024 
Dawesome MYTH - ciekawy syntezator za 125$

Frima Dawesome ogłosiła właśnie swój najnowszy syntezator MYTH. To urządzenie wydaje się być jednym z najbardziej innowacyjnych tegorocznych syntezatorów. Dlaczego?

MYTH korzysta z technik resyntezy opartych na uczeniu maszynowym, aby przetwarzać próbki w złożone oscylatory i zmieniać ich barwę. Zamiast tradycyjnych oscylatorów, MYTH jest wyposażony w tzw. “irysy” - dwie sekcje, które pozwalają na przetwarzanie dźwięków. Wczytaj dowolny plik audio do irysów, a MYTH spróbuje przetworzyć go, analizując charakterystyki próbki i dostosowując jej barwę za pomocą syntezy nieliniowej. Każdy irys można dostosować za pomocą różnych “transformatorów”, które nadadzą mu charakterystykę innych dźwięków (np. fale o kształcie kwadratu, piły, a także techniki syntezy, takie jak modulacja częstotliwości, modelowanie fizyczne i synchronizacja oscylatorów).

Dźwięki można dalej kształtować w sekcjach oscylatorów, które oferują również oscylatory wirtualne analogowe, jeśli preferujesz bardziej tradycyjne podejście. Sekcje oscylatorów w MYTH są modularne, co oznacza, że różne moduły można łączyć, aby tworzyć złożone barwy. Ponadto, MYTH posiada szeroki wybór filtrów i efektów, w tym filtry modelowane analogowo, filtry grzebieniowe, samogłoski i modalne, sześć różnych efektów modulacyjnych, cztery rodzaje zniekształceń, trzy rewerby i wiele więcej. W module MYTH znajduje się również kilka procesorów MIDI, takich jak arpeggiator, urządzenie skalujące i moduł generacji akordów. Prawie każdy parametr w MYTH może być modulowany za pomocą potężnych LFO, które wykorzystują niestandardowe fale rysowane. Źródła modulacji można kształtować za pomocą własnej selekcji modułów, które można łączyć, aby tworzyć złożone i ewoluujące sygnały modulacji. Istnieje również wygodna macierz modulacji, która umożliwia przegląd wszystkich modulacji na raz. To tylko wierzchołek góry lodowej - MYTH oferuje jeszcze więcej możliwości.

Obecnie MYTH kosztuje 125 dolarów i jest dostępny na macOS i Windows w formatach AU/VST3.

Więcej informacji TUTAJ

Star icon
Produkty miesiąca
Earthworks SR117 - mikrofon pojemnościowy wokalny
Sennheiser HD 490 PRO Plus - słuchawki studyjne
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó