Apple Logic 11 zaprezentowany

23.05.2024  | Bartek Adel Vent
Apple Logic 11 zaprezentowany

Od wielu lat Apple rozwija swój sztandarowy DAW, powiększając co jakiś czas arsenał twórczych możliwości i tym samym czyniąc aplikację jeszcze bardziej potężną. Logic w wersji 11 zostało udostępniony i tak jak w przypadku poprzednich wersji jest to darmowa aktualizacja dla wszystkich obecnych posiadaczy programu.

W Logic 11 rozbudowano funkcję wirtualnych muzyków sesyjnych, do perkusisty dołączył basista i klawiszowiec. Należy wspomnieć, że funkcja Session Players została rozbudowana o funkcje AI, które poprawiają synchronizację  oraz ogólne wrażenie z gry wirtualnych muzyków. Funkcja Session Players jest uzupełnieniem wirtualnego środowiska studyjnego o możliwości powiązane z improwizacją i rozwijaniem kompozycji na żywo.

Najważniejszą nowością w ramach funkcji AI jest możliwość separacji stemów, która pozwala podzielić sampla/cały utwór na takie części składowe jak bębny, bas, wokal i inne elementy muzyczne. Logic nie jest pierwszym programem, który ostatnio dodał taką funkcję. Separację stemów można spotkać w takich aplikacjach jak MPC2 Software, Izotope RX czy produktach firmy Serato (Serato Studio i Serato Sample). Dodatkowo wprowadzono procesor saturacji ChromaGlow, który pozwala nasycić sygnał według uznania. Logic 11 pozwala także ustawić progresję akordów w sekcji nazwanej Chord Track, czyni to zmiany tonacji automatycznymi i tym samym usprawnia procesji kompozycyjny.

Najnowsza aktualizacja jest dostępna tylko dla procesorów z serii M czyli osoby, których Mac ma procesora Intela nie skorzystają z jej dobrodziejstw. Apple Logic 11 jest dostępny także na iPada w formie subskrypcji kosztującej 249 zł na rok lub 25 zł na miesiąc. Więcej informacji TUTAJ.

Star icon
Produkty miesiąca
Earthworks SR117 - mikrofon pojemnościowy wokalny
Sennheiser HD 490 PRO Plus - słuchawki studyjne
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó