Native Instruments Drum State - brzmienia 909 w nowej odsłonie

17.06.2024  | Bartek Adel Vent
Native Instruments Drum State - brzmienia 909 w nowej odsłonie

Klasyczne próbki z maszyn takich jak 909 czy 808 wciąż znajdują zastosowanie w nowoczesnych produkcjach muzycznych. I choć sample takie można dzisiaj zdobyć na wiele sposobów to producenci wciąż prześcigają się w oferowaniu ich w swojej, często lepiej wyprodukowanej formie muzycznej.

Drum State to biblioteka brzmień śmiało korzystająca z dzieciństwa maszyny TR-909. I choć jak wspomniałam we wstępie - próbki te są ogólnie dostępne, a na rynku oferowana jest mnogość klonów sprzętowych, to nadal otrzymujemy nowe wariacje na klasycznych sampli 909. W przypadku Drum State plusem jest format w jakim oferowane są te brzmienia. To NI Expansion czyli pakiet przeznaczony do aplikacji Komplete Kontrol, Maschine (także w formie standalone - Maschine Plus) oraz dowolnej aplikacji lub urządzeniu sprzętowym, które odczytują nieskompresowane próbki wav. Drum State to także kolekcja brzmień towarzyszących jakie są kojarzone z epoką przełomu lat 80. i 90. gdzie rodziły się największe hity muzyki house i techno. W przypadku Maschine otrzymujemy komplet brzmień ale także patternów, które co tu dużo gadać są świetnym punktem startowym do rozpoczęcia swoje eksploracji i przygody z maszyną TR-909. A w dużym skrócie i uproszczeniu mają charakter edukacyjny bo pokazują jak te brzmienia zostały zaprogramowane i jak należy uzyskiwać charakterystyczny dla 909 - groove.

Zestawy zawarte w NI Drum State zawierają także próbki nie pochodzące z oryginalnego 909, które powstały na drodze współpracy z takimi artystami jak: Alexkid, Nacho Marco, i Torsten Fassbender. A całość została nagrana i zmiksowana w studiach nagraniowych Alexakida i Shonkiego. I to właśnie jedna z najsilniejszych stron Drum State. Czyste brzmienie TR-909 nie jest tak atrakcyjne jak to przetworzone i to które znamy z najlepszych nagrań muzyki tanecznej. To właśnie obróbka tych sampli przy użyciu wysokiej klasy sprzętu studyjnego czyni je tak wartościowymi. Expansion zostało wycenione na 49 euro.

Więcej informacji TUTAJ.

Star icon
Produkty miesiąca
Neumann KH 150 AES67 - aktywny monitor studyjny
KRK ROKIT 5 G5 - monitory aktywne bliskiego pola
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó