Air Soft Clipper - procesor dynamiki

24.06.2024  | Bartek Adel Vent
Air Soft Clipper - procesor dynamiki

Niemiecka firma Air Soft należąca do koncernu InMusic tworzy wtyczki zarówno dla środowiska komputerów klasy desktop jak i na urządzenia Akai MPC. Najnowszy produkt firmy to procesor dynamiki nazwany Clipper, którego zadaniem jest uzyskanie czystego i wyrazistego brzmienia pojedynczych śladów, grup i całych miksów.

Wtyczka została wyposażona w dwa tryby pracy/dostępu do parametrów. Jeden to Quick View pozwalający na kontrolę podstawowych parametrów jak Drive i Post level. Taki sposób wizualizacji i prezentacji informacji ma maksymalnie uprościć operację wykonywane w Air Soft Clipper. W tym momencie należy pochwalić takie podejście - w tworzeniu nagrań oprócz walorów artystycznych liczy się organizacja oraz warsztat objawiający się między innymi umiejętnością zwinnej pracy, szybkiego podejmowania decyzji, które jest kluczowe i może zaważyć o całym kształcie utworu.

Osoby preferujące większą kontrolę nad brzmieniem i faktyczny dostęp do parametrów dynamiki sygnału, mogą skorzystać z trybu zaawansowanego. Pozwala on na określenie jak mocno ma być przetwarzany sygnał wejściowy, uruchomić tryb true peak czy włączyć antyaliasing pozwalający na na uniknięcie występowania artefaktów, które powstają przy głębokiej ingerencji w poziomy audio. Air Soft Clipper pozwala regulację wysterowania wyjścia oraz ilości sygnału przetworzonego jak i nieprzetworzonego. Plugin został opracowany z myślą o posiadaniu zaawansowanej kontroli nad dynamiką audio przy jednoczesnym zachowaniu promocji między mnogością opcji i łatwością użycia. Nie dziwi zatem, że wtyczka jest dostępna także na platformę MPC. Urządzenia standalone stają się coraz bardziej potężne i umożliwiają tworzenie w pełni profesjonalnych nagrań w oparciu o nie. Air Soft Clipper jest tego dobitnym przykładem. Wtyczka jest dostępna w formacie VST/VST3/AU/AAX oraz MPC Standalone. Nie ma aktualnie informacji czy plugin zostanie udostępniony użytkownikom Force.

Więcej informacji TUTAJ.

Star icon
Produkty miesiąca
Neumann KH 150 AES67 - aktywny monitor studyjny
KRK ROKIT 5 G5 - monitory aktywne bliskiego pola
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó