Z&H Designs prezentuje swój pierwszy produkt

25.06.2024 
Z&H Designs prezentuje swój pierwszy produkt

Z&H Designs prezentuje HVC250, pięciopasmowy korektor parametryczny — hołd dla klasycznego Sontec MEP-250 z lat siedemdziesiątych.

Jako hołd dla korektora parametrycznego Sontec MEP-250 z lat siedemdziesiątych, który nadal cieszy się dużym zainteresowaniem, Z&H Designs stworzyło współczesny HVC250 z pięcioma prawdziwymi równoległymi pasmami na każdym kanale jako wynik pięcioletnich prac nad przeprojektowaniem coraz rzadszego i droższego oryginału, ostatecznie produkując wiele komponentów we własnym zakresie przed ręcznym montażem pięciopasmowego korektora parametrycznego, gotowego do testowania w ponad 100 projektach komercyjnych przed wprowadzeniem marki na rynek. Choć obecnie dostępny komercyjnie HVC250 jest atrakcyjnie wyceniony i wygląda fizycznie zachęcająco, jest faktycznie zbudowany w kosztowny sposób z 14 niezależnymi wzmacniaczami operacyjnymi wysokiego napięcia, które przewyższają tradycyjne wzmacniacze operacyjne IC pod względem pasma przenoszenia i dynamiki. Rzeczywiście, jego specyfikacje mówią same za siebie — zakres częstotliwości: 15 Hz - 25 kHz; SNR: -97.092 dBV (lewy), -96.021 dBV (prawy); LF: 15 Hz - 800 Hz (Q: 0,67 - 4,0 lub półka, ±12 dB wzmocnienia/obcięcia); LMF: 15 - 800 Hz (Q: 0,67 - 4,0, ±12 dB wzmocnienia/obcięcia); MF: 160 Hz - 8 kHz (Q: 0,67 - 4,0, ±12 dB wzmocnienia/obcięcia); HMF: 450 Hz - 25 kHz (Q: 0,67 - 4,0, ±12 dB wzmocnienia/obcięcia); HF: 450 Hz - 25 kHz (Q: 0,67 - 4,0 lub półka, ±12 dB wzmocnienia/obcięcia); zniekształcenia (lewy i prawy kanał wyłączony): 0,0008%; zniekształcenia (lewy i prawy kanał włączony): 0,0015% (20 - 20 kHz).

Jako KLASYCZNY 5-PASMOWY KOREKTOR PARAMETRYCZNY — parafrazując subtelny napis na jego przestronnym panelu przednim, każde z niezależnych pasm HVC250 obficie zachodzi na siebie i może być niezależnie omijane. Co więcej, te hojnie dobrane ustawienia Q pozwalają każdemu na chirurgiczne EQ na dowolnej ścieżce, podczas gdy opcja półki dostępna na poziomach „powietrza” i „sub” emuluje terytorialne sztuczki LF i HF poszukiwanego, klasycznego korektora parametrycznego z lat siedemdziesiątych, do którego HVC250 tak przekonująco nawiązuje. Testy w terenie wykazały, że — mimo iż projekt HVC250 oferuje tak wiele opcji — użytkownicy szybko się angażują i są w stanie osiągnąć pożądany dźwięk zaledwie kilkoma regulacjami.

Włączenie doskonałych komponentów elektrycznych od takich firm jak Motorola, Nikon, ON i Philips pomaga zachować piękno analogowego sprzętu w całkowicie dyskretnych płytkach obwodów HVC250, podczas gdy nowoczesna filozofia projektowania umożliwia czystą scenę wyjściową. Niemniej jednak, centralnym elementem jakości dźwięku HVC250, który jest klarowny, szczegółowy, solidny i przestrzenny, jest liniowy zasilacz wysokiego napięcia 56V, co pomaga pięciopasmowemu korektorowi parametrycznemu obsługiwać wyższy zakres dynamiczny, oferując jednocześnie większy zapas mocy i skutecznie redukując szumy. Z&H Designs zdecydowanie idzie pod prąd współczesnych marek, trzymając się sprawdzonych rozwiązań — do tego stopnia, że zainwestowano dodatkowe środki w bardziej efektywny system chłodzenia.

Ponieważ wszystkie produkty Z&H Designs są ręcznie wykonane i testowane, podpisy dwóch inżynierów, którzy testowali dany egzemplarz, zostaną umieszczone na każdym HVC250, który zostanie wysłany. Co więcej, imię każdego rzemieślnika zaangażowanego w jego tworzenie również zostanie umieszczone, co jest dowodem na to, że Z&H Designs preferuje rzemiosło butikowe zamiast masowej produkcji.

Ponadto nabywcy mogą dostosować swoje HVC250 na etapie zamówienia — zmieniając gałki i projekt panelu przedniego z dostępnych alternatyw lub nawet zgłaszając własny projekt, aby lepiej pasował do ich studia, na przykład, a także wybierając opcję wzmocnienia/obcięcia o 6 dB, która obejmuje dedykowany nadruk panelu. Warto zauważyć, że nadchodząca wersja masteringowa HVC250 z gałkami z podziałkami, która wkrótce się pojawi, z pewnością jeszcze bardziej poszerzy jego atrakcyjność jako hołdu dla poszukiwanego, klasycznego korektora parametrycznego Sontec MEP-250 z lat siedemdziesiątych.

Więcej informacji TUTAJ

Star icon
Produkty miesiąca
Neumann KH 150 AES67 - aktywny monitor studyjny
KRK ROKIT 5 G5 - monitory aktywne bliskiego pola
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó