20 lat polskiego beatboxu

30.06.2024 
20 lat polskiego beatboxu

Od dwóch dekad polska scena beatboxu kwitnie dzięki oddaniu i pasji swojej społeczności. W tym roku obchodzimy 20. rocznicę Polish Beatbox Battle, wydarzenia, które nieustannie podnosi poziom tej sztuki w Polsce i poza jej granicami. Nadchodzący festiwal, zaplanowany na 4-7 lipca 2024 roku w Terminalu Kultury Gocław, będzie celebracją kreatywności, talentu i artystycznej przedsiębiorczości.

W uznaniu potrzeby zjednoczenia i wsparcia rosnącej społeczności beatboxowej, powstała Fundacja Instytut Beatboxu. Fundacja ma na celu promowanie beatboxu jako pełnoprawnej formy sztuki, oferując artystom platformę do rozwijania swoich umiejętności i nawiązywania szerszych kontaktów. Poprzez różne inicjatywy, w tym warsztaty dla dzieci, migrantów i osób z niepełnosprawnością, fundacja dąży do wspierania inkluzywności i kształtowania kolejnych pokoleń talentów beatboxowych.

Najważniejszym punktem festiwalu będą Mistrzostwa Polski w beatboxie, gdzie najlepsi beatboxerzy z całego kraju powalczą o tytuł mistrza. Zwycięzcy w trzech kategoriach — solo, tag team i looper — zdobędą możliwość reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata w Berlinie. Tegoroczne wydarzenie przyciąga najwyższej klasy muzyków i twórców, oferując niezrównane widowisko talentu i innowacji w beatboxie.

Poza bitwami, festiwal oferuje serię warsztatów przygotowanych tak, by podnieść umiejętności techniczne uczestników oraz wspierać ich przedsiębiorczość artystyczną. Sesje, prowadzone przez znanych beatboxerów i profesjonalistów z branży, dostarczają cennej wiedzy i treningu, pomagając artystom rozwijać swój warsztat i odnajdywać się na rynku muzycznym. Wydarzenie obiecuje być tygielkiem artystycznych inspiracji. Atmosfera będzie naładowana emocjami, z pokazami, panelami dyskusyjnymi i współpracą, które wyniosą beatbox na zupełnie nowy poziom.

Wspierany przez grant z miasta stołecznego Warszawy, Polish Beatbox Battle 2024 jest bezpłatny dla wszystkich uczestników, co zapewnia, że każdy może doświadczyć magii beatboxu. Zapraszamy do udziału w tej historycznej celebracji, niezależnie czy jako uczestnik, widz czy partner działań Fundacji. Twoja obecność i Twoje wsparcie pomaga nam kontynuować misję promowania i rozszerzania społeczności beatboxowej w Polsce i poza jej granicami.

Więcej informacji TUTAJ

Star icon
Produkty miesiąca
Neumann KH 150 AES67 - aktywny monitor studyjny
KRK ROKIT 5 G5 - monitory aktywne bliskiego pola
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó