Maciej Polak - Exercises For Synthi AKS Solo

16.01.2019 
Nasza ocena:
5 /6

Jest coś magicznego w Synthi, co powoduje, że za każdym razem jak słucham tego instrumentu, mam wrażenie jakbym znów się spotkał z najlepszym kumplem, którego nie widziałem od wielu lat.

Określenie „ciepłe brzmienie” może znaczyć wiele, ale dla mnie właśnie ten sound jest esencją „ciepła”. Opisywałem tu już wcześniej płytę duetu Pin Park. Tym razem Maciej Polak prezentuje się w solowej odsłonie na płycie o wiele mówiącym tytule. Sugeruje on etiudy wykonane wyłącznie na legendarnym syntezatorze, ale to pełnoprawne utwory, które podobnie jak w przypadku Pin Park zachwycają wysublimowaną transowością i wrażliwością na barwę. W tych nagraniach jest piękny, pyzaty dół i przyjemna góra, nawet gdy w głośnikach pojawiają się zgrzyty i podkręcony filtr ("Exercise 3").

Używałem niemal wyłącznie Synthi. Do tego tylko trzy kostki gitarowe Bossa: pogłos, przester i looper. Czasem pojawiał się też wokoder EMS. Te numery w zasadzie nigdy nie powstały. Nagrywałem po prostu surówkę prosto z miksera na mały rejestrator Zooma. Ta płyta to selekcja z 200 kawałków – prób z czasu nagrywania płyty Pin Park. Uratował to Marcin Bociński, któremu jestem wdzięczny za master – mówi Maciek Polak.

Artykuł pochodzi z numeru:
Nowe wydanie Estrada i Studio
Estrada
i Studio
grudzień 2018
Kup teraz
Star icon
Produkty miesiąca
Antelope Zen Go Synergy Core - interfejs audio
DNA PODCAST 700 – zestaw z mikrofonem pojemnościowym USB
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT