Orzeł i reszka - Orzeł i reszka

27.01.2019 
Nasza ocena:
5 /6

Nie wiem co wisi w powietrzu w Gorzowie Wielkopolskim, ale to dziś jedno z najciekawszych miejsc na muzycznej mapie Polski.

Do czynienia mamy tu z wyjątkowo miłym alternatywnym popem, który można określić jako coś pomiędzy Balladami i Romansami, Kobietami i Drekotami. Zresztą w tym ostatnim zespole wokalistka Magda Turłaj udzielała się na ostatniej płycie, więc wszystko się zgadza. W centrum Orła i Reszki znajduje się jej lekki i zwiewny głos aplikujący niebanalne teksty na granicy poezji i alternatywnego hitu.

Podoba mi się "naiwność" warstwy instrumentalnej. Niby nie dzieje się tu zbyt wiele, bo całość oparta jest na prostych do bólu brzmieniach z Rolanda TR-808 i klasycznych syntezatorowych barwach, ale wszystko się zgadza. Przede wszystkim to są dobrze napisane piosenki z przemyślanymi harmoniami, więc na dzień dobry nie trzeba nic szyć. Z drugiej strony wszystkie instrumenty są dobrze zaaranżowane i nic nie walczy z sobą w miksie. Nie bez znaczenia jest też piękna barwa Magdy, przypominająca trochę głos Mai Kleszcz. Jeśli miałbym się czepiać, to trochę za ciemna dla mnie ta płyta, ale to bardziej kwestia gustu niż zarzut. Zwracam też uwagę na użycie mocno rozstrojonego syntezatora w singlowym "Nocy Stole" – jeden prosty patent a „robi” cały numer, powodując że niełatwo go zapomnieć.

Artykuł pochodzi z numeru:
Nowe wydanie Estrada i Studio
Estrada
i Studio
grudzień 2018
Kup teraz
Star icon
Produkty miesiąca
Antelope Zen Go Synergy Core - interfejs audio
DNA PODCAST 700 – zestaw z mikrofonem pojemnościowym USB
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT